Տեղեկատվություն Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորի թափուր պաշտոնի բաց մրցույթին մասնակցելու համար հայտ ներկայացրած հավակնորդների մասին
10.07.2020
Դիտումների քանակ՝ 3465
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի 2020թ. հունիսի 5-ի թիվ 700-Ա/2 հրամանով հայտարարվել է «Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ռեկտորի թափուր պաշտոնի համար բաց մրցույթ: Հայտ է ներկայացրել երկու հավակնորդ․
· Գալոյան Դիանա Ռոբերտի – 1980թ․, տնտեսագիտական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՊՏՀ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի պրոֆեսոր,
· Մարտիրոսյան Տիգրան Սերյոժայի – 1977թ․, տնտեսագիտական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, Եվրոպական համալսարանի ուսումնագիտական գծով պրոռեկտոր։
«Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի ռեկտորի ընտրությունը տեղի է ունենալու 2020 թ. հուլիսի 17-ին՝ ժամը 12:00-ին, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մեծ դահլիճում (հասցե՝ Երևան, Նալբանդյան 128):

Информация о кандидатах, подавших заявки на участие в конкурсе на вакантную должность ректора Армянского государственного экономического университета
Приказом министра образования, науки, культуры и спорта РА N700 – A/2 от 05.06.2020г. объявлен конкурс на вакантную должность ректора ГНКО “Армянский государственный экономический университет”. Заявки подали два кандидата:
· Галоян Диана Робертовна - 1980г., доктор экономических наук, профессор, профессор кафедры международных экономических отношений АГЭУ,
· Мартиросян Тигран Сережаевич - 1977г., доктор экономических наук, профессор, проректор Европейского университета по учебно-научной части.
Выборы ректора ГНКО “Армянский государственный экономический университет” состоятся 17-ого июля 2020г. в 12.00 в большом зале Армянского государственного экономического университета (адрес: г. Ереван, ул. Налбандяна 128).