Ծրագիրն ուղղված է ֆինանսների կրթական ծրագրերի, մասնավորապես՝ բովանդակության, դասավանդման մեթոդաբանության, մանկավարժական մոտեցումների բարելավմանը: Ավելին, Այն հաշվի է առնում կրթական ծրագրերը աշխատաշուկայի պահանջներին համապատասխանեցնելու անհրաժեշտությունը՝ Հայաստանի և Մոլդովայի տնտեսություններին բարձրորակ շրջանավարտներով ապահովելու համար: Այսպիսով, ծրագրի գլխավոր նպատակն է բարելավել Հայաստանում և Մոլդովայում ֆինանսների վեց մագիստրոսական ծրագրերի որակն ու համապատասխանությունը՝ թիրախավորված բարեփոխումների միջոցով:
Ծրագիրը, մասնավորապես, թիրախավորել է հետևյալ նպատակները.
- բարեփոխել ֆինանսների վեց մագիստրոսական կրթական ծրագրեր՝ հաշվի առնելով տվյալ ոլորտում վերջին միջազգային զարգացումները,
- խթանել մագիստրոսական կրթական ծրագրերի որակն ու համապատասխանությունը՝ նորացված դասավանդման նյութերի մշակման միջոցով,
- խորացնել դասավանդող անձնակազմի հմտություններն ու կարողությունները՝ դասավանդման նորարարական մեթոդների և ֆինանսների ժամանակակից թեմաների վերաբերյալ վերապատրաստումների միջոցով,

“Усовершенствование Магистерских Программ в Финансах в Армении и Молдове” (РИФАЙН), трехлетний проект Эразмус+ Укрепление Потенциала Высшего Образования, который со-финансируется Европейским Союзом. Это координируется Университетом Прикладных Наук-BFI Вена (UAS-BFI) и будет осуществлено консорциумом десяти высших учебных заведений (ВУЗ) с 2017 до 2020. РИФАЙН проект стремится способствовать качеству и уместности практики шести существующих магистерских (МА) программы в Финансах в Армении и Молдове через целенаправленные реформы. Предмет Финансов был выбран, поскольку это решающий фактор для экономического развития, и квалифицированные выпускники в этой области одинаково востребованны в деловых кругах и государственной секторе.
На этом фоне определенны цели проекта:
- Преобразовать шесть существующих учебных магистерских программ в Финансах, принимая во внимание последние международные события в предметной области
- Способствовать качеству и уместности магистерских программ с развитием обновленных и новых материалов курса
- Далее развивать знания и навыки преподавательского состава через учебные курсы в инновационных методиках преподавания и текущие темы в Финансах