Հայաստանի հաշվապահների ասոցիացիան հայտարարում է անվանական կրթաթոշակի մրցույթ
«Հայաստանի ազգային հարստությունը ոչ թե բնական պաշարներն են, այլ կրթoջախները»․ առաջնորդվելով այս սկզբունքով՝ Հայաստանի հաշվապահների ասոցիացիան (ՀՀԱ) հայտարարում է անվանական կրթաթոշակի մրցույթ, որին կարող են հավակնել ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի «Ֆինանսներ» մասնագիտության 3-րդ կուրսի այն ուսանողները, որոնք չունեն աշխատանքային զբաղվածություն, ունեն մեծ ցանկություն Հայաստանի հաշվապահների ասոցիացիայում կամ ասոցիացիայի անդամ հանդիսացող գործընկեր գրասենյակներում կառուցելու իրենց աշխատանքային կարիերան (հաշվապահական ու ֆինանսական ոլորտում) և զարգացնելու ոլորտը Հայաստանում։
Կրթաթոշակի նպատակն է խրախուսել բարձր առաջադիմությամբ ուսանողներին և հաշվապահների մասնագիտական-սոցիալական պատասխանատվության բարձրացմամբ նպաստել Հայաստանում հաշվապահական և հարկային հաշվառման զարգացմանը։
Կրթաթոշակի շահառուները կստանան՝
• դրամական խրախուսում՝ ամսական 30 000 ՀՀ դրամ,
• անվճար մասնակցության հնարավորություն Հայաստանում ոլորտի լավագույն մասնագետների սեմինարներին,
• պրակտիկայի, հետագայում նաև աշխատանքի առաջարկ ստանալու իրական հնարավորություն ինչպես Հայաստանի հաշվապահների ասոցիացիայում, այնպես էլ ասոցիացիայի անդամ հանդիսացող գործընկեր գրասենյակներում, այդ թվում՝ մարզային 34 քաղաքներում։
Կրթաթոշակի շահառու ճանաչվելու պայմաններն են՝
• բարձր առաջադիմություն (տարեկան առաջադիմության միջինացված գնահատական՝ 18.1 և բարձր),
• հանձնաժողովի կողմից կազմակերպված հարցազրույցի բարեհաջող հաղթահարում։
Դիմումները կարող եք ուղարկել hr.armaa@gmail.com էլեկտրոնային հասցեին մինչև 2024 թ․ սեպտեմբերի 26-ը ներառյալ։

Ассоциация бухгалтеров Армении объявляет конкурс на именную стипендию
«Национальное богатство Армении – это не природные ресурсы, а образовательные центры». Руководствуясь этим принципом, ассоциация бухгалтеров Армении объявляет конкурс на получение именной стипендии, на которую могут претендовать студенты 3-го курса специальности «Финансы» финансово-экономического колледжа АГЭУ, которые не имеют трудоустройства, имеют большое желание построить свою трудовую карьеру в ассоциации бухгалтеров Армении или в офисах-партнерах, являющихся членами Ассоциации.
Целью стипендии является поощрение успешных студентов и содействие развитию бухгалтерского и налогового учета в Армении путем повышения профессиональной и социальной ответственности бухгалтеров.
Стипендиаты получат:
денежное поощрение: 30 000 драмов РА в месяц, возможность бесплатно участвовать в семинарах лучших специалистов отрасли в Армении, реальная возможность пройти стажировку, а в дальнейшем и получить предложение о работе как в Ассоциации бухгалтеров Армении, так и в партнерских офисах, являющихся членами ассоциации, в том числе в 34 областных городах.
Условиями признания стипендиатом являются:
высокая успеваемость (среднегодовой балл успеваемости: 18,1 и выше), успешно пройти собеседование, организованное комиссией.