ՀՊՏՀ ռեկտորատի և ուսանողական խորհրդի հայտարարությունը
տեղեկացնում ենք, որ կոլեկտիվի գերակշիռ մեծամասնության որոշմամբ ՀՊՏՀ-ն ժամանակավորապես դադարեցնում է ուսումնական գործընթացը՝ մինչև ս.թ. հուլիսի 17-ին կայացած մրցույթում «ՀՊՏՀ» ՊՈԱԿ խորհրդի անդամների կողմից ձայների մեծամասնությամբ ընտրված ռեկտորի՝ օրենքով սահմանված կարգով նշանակումը։
Քաջ գիտակցելով պատասխանատվությունը ձեր հանդեպ և հայցելով ձեր ներողամտությունը՝ հայտնում ենք, որ այս պարտադրված քայլը բխում է նաև ձեր շահերից, քանի որ կրթության որակը ենթադրում է կայունություն երկարաժամկետ կտրվածքով։ Հանձն ենք առնում լրացնել բոլոր բաց թողնված դասաժամերը։
Միևնույն ժամանակ, վաղը՝ սեպտեմբերի 24-ին, ժամը 10։00-ին, հրավիրում ենք ձեզ ՀՊՏՀ բակ՝ սույն հարցի առնչությամբ բաց քննարկման։

Заявление ректората и студенческого совета АГЭУ
Сообщаем, что по решению подавляющего большинства членов коллектива, АГЭУ временно приостанавливает учебный процесс, до назначения в установленном законом порядке ректора, избранного большинством голосов членов совета ГНКО «АГЭУ» в результате конкурса, состоявшегося 17-го июля 2020г.
Осознавая всю ответственность перед вами, приносим свои извинения за предоставленные неудобства и сообщаем, что данные шаги предпринимаются, исходя из ваших же интересов, поскольку качественное образование предполагает стабильность и устойчивость в долгосрочной перспективе. Все пропущенные уроки будут восполнены надлежащим образом.
Завтра, 24-го сентября в 10:00 приглашаем вас к участию в открытой дискуссии по данному вопросу, которая состоится во дворе АГЭУ.