Տեղեկատվություն ՀՊՏՀ քոլեջի դիմորդների համար
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջը (Հասցե` ՀՀ, ք.Երևան, Ավան, Բաբաջանյան փ. 9) միջին մասնագիտական կրթական հաստատություն է:
Այն իրականացնում է ընդունելություն միջին մասնագիտական և նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) կրթական ծրագրերով: Հայտագրումը կմեկնարկի հուլիսին, քոլեջի ընդունող հանձնաժողովում:
2019-2020 ուսումնական տարվա համար միջին մասնագիտական կրթական ծրագրով ընդունելությունը կատարվում է հետևյալ մասնագիտությունների գծով՝
• Ֆինանսներ
• Մենեջմենթ
• Հաշվապահական հաշվառում
• Բանկային գործ
• Ապահովագրական գործ :
Նախնական (արհեստագործական) մասնագիտական կրթական ծրագրով՝ նշված մասնագիտությունների գծով՝
• Խոհարարական գործ
• Եռակցման աշխատանքների տեխնոլոգիա
• Տրանսպորտային միջոցների շահագործում և նորոգում:
Երկու կրթական ծրագրերով էլ ուսումնառությունը տևում է 3 տարի:
Ընդունելության համար անհրաժեշտ փաստաթղթերն են՝
• 9-ամյա կրթության վկայական
• 3X4 չափի 4 լուսանկար
• անձնագրի, ծննդյան վկայականի և սոցիալական քարտի պատճեններ:
Ընդունելությունը կատարվում է 9-ամյա կրթության վկայականի գնահատականների հիման վրա՝ մրցութային կարգով:
ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ընդունելության մասին առավել մանրամասն տեղեկություններ կհաղորդենք առաջիկայում: Հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել քոլեջ՝ նշված հեռախոսահամարով՝ 010 62 72 01:

Прием в финансово - экономический колледж АГЭУ
Финансово - экономический колледж Армянского государственного экономического университета (Адрес: РА, Ереван, Аван, ул.Бабаджаняна 9-ая улица) является средне специальным образовательным учреждением.
Он осуществляет прием по средне специальным и предварительным специальным образовательным программам.
Прием заявок будет начат в июле, в приемной комиссии колледжа.
Прием 2019-2020 учебного года по средне специальной образовательной программе проводится по следующим специальностям :
· Финансы
· Менеджмент
· Бухгалтерский учет
· Банковское дело
· Страховое дело.
По предварительной специальной программе, по следующим специальностям:
· Кулинарное дело
· Технологии сварочных работ
· Эксплуатация и ремонт транспортных средств.
По двум образовательным программам длительность обучения 3 года.
Необходимые документы для приема:
· Свидетельство о 9-летнем образовании
· 4 фотографии размера 3X4
· Копии паспорта, свидетельства о рождении социальной карты.
Прием проводится на основе оценок 9-летнего свидетельства об образовании.
Подробная информация о приеме в финансово-экономический колледж будет вскоре размещена. В случае вопросов можете позвонить по указанному номеру телефона 010 62 72 01.
Информация предоставлена помощником директора финансово-экономического колледжа АГЭУ Лилит Даллакян.