Դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու հնարավորություն RISEBA համալսարանում (Լատվիա)
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և RISEBA բիզնեսի, արվեստի և տեխնոլոգիայի (Լատվիա) համալսարանների միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում կնքված պայմանագրի համաձայն` ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի անդամները հնարավորություն կստանան առաջադրվելու RISEBA բիզնեսի, արվեստի և տեխնոլոգիայի համալսարանի փոխանակման մրցույթին։ Մրցութային բոլոր փուլերը հաղթահարելու դեպքում ՀՊՏՀ աշխատակիցները կունենան հնարավորություն դասավանդելու կամ վերապատրաստվելու վերոնշյալ համալսարանում։
Ծրագրով հետաքրքրված դասախոսները մինչև հոկտեմբերի 15-ը, ժամը 23։59 պետք է լրացնեն հետևյալ հայտը, իսկ վարչական անձնակազմի ներկայացուցիչները՝ հետևյալ հայտը։

Возможность выступить с лекциями или пройти курсы повышения квалификации в Университете RISEBA (Латвия)
Согласно договору, заключенному между АГЭУ и Университетом бизнеса, искусств и технологий RISEBA (Латвия) в рамках программы «Эразмус+», представители профессорско-преподавательского и административного состава АГЭУ получат возможность быть номинированными в конкурсе с целью участия в программе обмена Университета RISEBA. В случае прохождения всех туров конкурса сотрудники АГЭУ смогут выступить с лекциями или принять участие в тренингах в указанном университете.
Просим представителей профессорско-преподавательского состава, заинтересованных в программе, до 23:59, 15.10.2021г. заполнить следующую заявку, а членов административного персонала – данную заявку.