Պրակտիկայի հնարավորություն «ՎՏԲ» բանկում
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է չվճարվող պրակտիկայի հնարավորության մասին՝ բանկի մասնաճյուղերում (առնվազն 1 ամիս տևողությամբ)՝  Երևան,  Արարատ,  Մասիս,  Հրազդան, Չարենցավան, Ալավերդի, Վարդենիս, Մարտունի, Գյումրի, Արթիկ, Ախուրյան, Սիսիան, Գորիս, Վայք, Մեղրի քաղաքներում: Պրակտիկայի օրերն են՝ երկուշաբթիից ուրբաթ, ժամերը՝ համաձայն պայմանավորվածության: Պրակտիկայի նկարագրությունը՝  հաճախորդների պահանջմունքների բացահայտում, հաճախորդներին խորհրդատվության տրամադրում վճարային տերմինալներից օգտվելու վերաբերյալ, բանկի պրոդուկտների վերաբերյալ ինֆորմացիայի տրամադրում, այլ անհրաժեշտ գործառույթների իրականացում:
Պահանջվող որակավորումներն են՝
• բարձրագույն կրթություն (3-րդ և բարձր կուրսերի ուսանող)
• հայերենի լավ իմացություն, ռուսերենի իմացությունը ցանկալի է :
• բանկային գործի որոշակի իմացություն,
• բարձր մոտիվացիա և նախաձեռնողականություն,
• բարեհամբույր վերաբերմունք հաճախորդների հանդեպ,
Ներկայացված պահանջներին համապատասխանող թեկնածուները կարող են ուղարկել իրենց ինքնակենսագրականները hr@vtb.am  հասցեին՝ հաղորդագրության «թեմա» (subject) դաշտում պարտադիր նշելով` Intern at VTB :
Պահանջներին համապատասխանող պրակտիկանտները կընտրվեն հարցազրույցի միջոցով:  Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է սույն թվականի մայիսի 11-ը:

Возможность практики в банке «ВТБ»
ЗАО «ВТБ-Армения Банк» сообщает  о  возможности  неоплачиваемой  практики  в  филиале  банка (как минимум длительностью в 1 месяц)  в  городах  Ереване,  Арарате,  Масисе,  Раздане, Чаренцаване, Алаверди, Варденисе, Мартуни, Гюмри, Артике, Ахуряне, Сисиане, Горисе, Вайке, Мегри.  Дни  практики:  понедельник -- пятница, часы: согласно  договоренности. Описание  практики: выявление  потребностей  клиентов, предоставление  консультаций  клиентам  о  пользовании терминалом, предоставление  информации  о  продуктах  банка, осуществление  других  необходимых  функций.
• высшее  образование (студент  3-го  и  старших  курсов)
• хорошее  знание  армянского  языка, знание  русского  желательно,
• определенные  знания  банковского  дела,
• высокая  мотивация  и  инициативность,
• доброжелательное  отношение  к  клиентам.
Кандидатуры, соответствующие  предъявляемым  требованиям, могут  выслать  свои  резюме  на  эл. адрес: hr@vtb.am,   отмечая  обязательно  в письме   в   поле «тема» (subject) :   Intern at VTB.
Соответствующие  требованиям  практиканты  будут  отобраны  по  собеседованию.  Последний  срок  приема  заявлений  11-ое  мая  сего  года.