Վաղը համաքաղաքային շաբաթօրյակ է
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ վաղը՝ ապրիլի 12-ին, մայրաքաղաքում հայտարարված է համաքաղաքային շաբաթօրյակ. փողոցներում, բակային տարածքներում, այգիներում և պուրակներում և ընդհանուր օգտագործման այլ տարածքներում կիրականացվեն սանմաքրման և բարեկարգման աշխատանքներ, ինչպես նաև ծառատունկ:
Համաքաղաքային շաբաթօրյակին կմասնակցի նաև Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը: Վարչատնտեսական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միխաիլ Կարապետյանը մեզ տեղեկացրեց, որ ապրիլի 12-ին առավոտյան 9.30-ին համալսարանի տնտեսական մասի աշխատակիցները, դասախոսները, ուսանողները պետք է հավաքվեն համալսարանի բակում և մասնակցեն Շախմատի տան և Մ. Նալբանդյանի պուրակի մաքրմանն ու բարեկարգմանը:
Զեյթունում գտնվող ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի ուսանողները, դասախոսներն ու աշխատակիցները կմասնակցեն շաբաթօրյակին՝ իրենց մասնաշենքում և հարակից տարածքում:

Завтра городской субботник
По  указанию  мэра  города  Еревана Тарона Маргаряна  завтра  12-го  апреля  в  столице  объявлен  городской  субботник: на  улицах, территориях  дворов, в  парках  и  скверах  и  на  др.  территориях  общего  пользования  будут  осуществлены  санитарные  работы  и  работы  по  благоустройству.
В  городском  субботнике  будет  участвовать  и  Армянский  государственный  экономический  университет.  Проректор  по  административно-хозяйственным  работам  Михаил  Карапетян  нам  сообщил, что  12-го  апреля  утром  в  9.30 сотрудники  хозяйственного  отдела  университета,преподавателистуденты  должны  собраться  во  дворе  университета  и  участвовать   в  очистке  и  благоустройстве  Дома  шахматов  и  сквера  М.  Налбандяна.
Студенты, преподаватели  и  сотрудники  факультета  информатики  и  статистики  АГЭУ, находящегося в  Зейтуне,  будут  участвовать  в  субботнике  у  себя  в  корпусе  и  прилегающей территории.