Կրթաթոշակային ծրագիր (Հնդկաստան)
Հնդկաստանի Հանրապետության մշակութային կապերի խորհուրդը (ICCR) ՀՀ քաղաքացիներին առաջարկում է երկու կրթաթոշակային տեղ՝ բարձրագույն և հետբուհական կրթություն ստանալու նպատակով: Դիմորդների փաստաթղթերը ներկայացնելուց հետո ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանությունը կհամաձայնեցնի թեկնածությունները ICCR-ի հետ, որի դրական պատասխանը ստանալուց հետո հայ դիմորդները կմեկնեն Հնդկաստան:
Ցանկացողները առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարող են ստանալ՝ զանգահարելով 53-91-73/4/5 հեռախոսահամարներով կամ   amb_office@embassyofindia.am  էլեկտրոնային փոստով:
Դիմումներն  ընդունվում  են  մինչև  2014 թվականի  հունվարի  15-ը:
Կից՝  հարցաթերթիկի լրացման համար անհրաժեշտ տեղեկատվությունը, փաստաթղթերի ցանկն ու հարցաթերթիկի նմուշը:

Стипендиальная программа (Индия)
Совет  культурных  связей  Республики  Индии (ICCR) гражданам  РА предлагает  два  стипендиальных  места  с  целью  получения  высшего  и  послевузовского  образования. После представления абитуриентами  документов  посольство  Индии  в  РА  согласует  кандидатуры   с  ICCR и  после  получения  положительного  результата  армянские  абитуриенты  уедут  в  Индию.
Желающие  могут  получить более  подробную  информацию, позвонив  по  тел.  53-91-73/4/5   или  эл. почте:amb_office@embassyofindia.am.
Заявления  принимаются  до  15-го  января  2014 года.  В  приложении необходимая  информация  для  заполнения  анкеты, список документов  и  образец  анкеты.