ՀՊՏՀ-ում կկազմակերպվի անգլերենի երկամսյա անվճար դասընթաց
Հայաստանում ամերիկյան համալսարանի ուսանողներ Նինել Գասպարյանի և Մարիամ Դավթյանի նախաձեռնությամբ և ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի աջակցությամբ ՀՊՏՀ ուսանողների համար կկազմակերպվի անգլերենի երկամսյա անվճար դասընթաց, որը հնարավորություն կտա՝
• Զարգացնելու անգլերենի բանավոր խոսքը
• Վարելու բանակցություններ անգլերենով
• Անցկացնելու քննարկումներ ժամանակակից թեմաների շուրջ
• Պատրաստելու շնորհանդեսներ անգլերենով
• Կատարելու թիմային տարբեր աշխատանքներ
• Դիտելու անգլալեզու ֆիլմեր, որոնց կհաջորդեն քննարկումներ:
Դասընթացը կազմակերպվելու է շաբաթը 1 անգամ՝ 2 ժամ տևողությամբ: Դասընթացին մասնակցել ցանկացողները պետք է մինչև ս.թ. ապրիլի 30-ը ժ.17:00-ն ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի էլեկտրոնային փոստին (int@asue.am) ուղարկեն հետևյալ լրացված ձևաթուղթը: Դասընթացին կմասնակցեն առաջին 30 հայտատուները: Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից:

В АГЭУ БУДЕТ ОРГАНИЗОВАН БЕСПЛАТНЫЙ ДВУХМЕСЯЧНЫЙ КУРС АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА
По инициативе студентов американского университета в Армении Нинеля Гаспарян и Мариам Давтян и при поддержке отдела по внешним связям АГЭУ для студентов АГЭУ будет организован двухмесячный бесплатный курс английского языка, который даст возможность
• Развития устной речи на английском языке,
• Ведения переговоров на английском языке,
• Ведения обсуждений на современные темы,
• Подготовки презентаций на английском языке,
• Выполнения различных командных работ,
• Просмотра англоязычных фильмов, после чего и обсуждения.
Курс будет организован еженедельно 1 раз длительностью в 2 часа. Желающие участвовать в занятиях должны до 30 апреля 17. 00 с.г. на электронную почту отдела по внешним связям АГЭУ (int@asue.am) выслать следующую заполненную форму. В занятиях будут участвовать первые 30 заявителей. Об этом сообщают из отдела по внешним связям АГЭУ.