Պատվիրակության այց՝ ՀՊՏՀ
Հարգելի գործընկերներ, ՀՊՏՀ գիտության բաժնից հայտնում են, որ  մայիսի 24-26-ը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը կհյուրընկալի շվեյցարական ՈւՄԵՖ համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Ջավեդ Սանգրելիին և ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր, պրոֆեսոր Ալան Հուդաշթյանին:
Այցելության ընթացքում նախատեսվում է շվեյցարական ՈւՄԵՖ համալսարանի /ք.Ժնև/  և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի միջև համագործակցության համաձայնագրի ստորագրում:
Համագործակցության շրջանակներում նախատեսվում է համատեղ բակալավրական, մագիստրոսական և հետազոտական ծրագրերի իրականացում:
Գիտության բաժինը պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին և ուսանողներին մայիսի 25-ին ժամը 10:00-ին հրավիրում է ներկա լինել ՀՊՏՀ մեծ սրահում վերոհիշյալ համալսարանի ներկայացուցիչների հետ նախատեսված հանդիպմանը:

Визит делегации в АГЭУ
Отдела науки АГЭУ сообщает, ректор швейцарского университета УМЕФ, профессор Джавед Санглери и проректор по вопросам образования, профессор Ален Худаштян посетят АГЭУ. В ходе визита планируется подписать соглашение о сотрудничестве между АГЭУ и УМЕФ. Стороны заинтересованы в совместной бакалаврской, магистерской программе и научно-исследовательских проектах.
Отдела науки АГЭУ приглашает сотрудников преподавательского состава и студентов принять участие во встрече с представителями упомянутого университета 25 мая, в 10:00.