Ուսման հրավեր Բուլղարիայից
Վարնայի տնտեսագիտական համալսարանը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հետ համատեղ իրականացնում է Էրասմուս+ ծրագիր, որի շրջանակներում հրավիրում է ՀՊՏՀ-ի բակալավրիատի 2-րդ և 3-րդ կուրսի ուսանողներին ներկայացնելու դիմում-հայտեր՝ Վարնայի տնտեսագիտական համալսարանում մեկ կիսամյակ ուսանելու նպատակով: Կրթաթոշակայի ծրագրի մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև սույն թվականի նոյեմբերի 10-ը ՀՊՏՀ-ի արտաքին կապերի int.asue@gmail.com էլ-փոստին ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը.
- Անգլերեն լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ՝ վերջին երկու տարում հանձնած TOEFL կամ IELTS-ի վկայականներ: Այն ուսանողները, ովքեր չունեն նմանատիպ փաստաթուղթ, կհրավիրվեն օտար լեզվի քննության,
- Ստուգման գրքույկի լուսապատճեն,
- Մոտիվացիոն նամակ անգլերեն լեզվով:
Օտար լեզվի փուլը հաջողությամբ հաղթահարած ուսանողների հետ Վարնայի տնտեսագիտական համալսարանի ներկայացուցիչը կանցկացնի հարցազրույց:

Экономический университет Варны совместно с Армянским государственным экономическим университете осуществляет программу “Эрасмус +”, в рамках которого приглашает студентов 2-го и 3-го курса продолжить свое обучение во втором полугодии 2015-2016 учебного года в Экономическом университете Варны. Крайний срок подачи заявок на участие в стипендиальной программе - 10 ноября сего года. Для участия необходимо направить на электронный адрес отдела внешних связей Europass CV, мотивационное письмо и скан-копию зачетной книжки. Также необходимо предоставить сертификаты TOEFL или IELTS.
В случае возникновения вопросов необходимо обратиться в отдел внешних связей АГЭУ по эл. почте int.asue@gmail.com. Со студентами, успешно прошедшие этап англисйкого языка представитель Экономического университета Варны проведет собесеодавание.