Ի գիտություն 2023-2024 ուսումնական տարվա դիմորդների
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի սիրելի՛ դիմորդներ, տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ Կառավարության որոշմամբ հաստատվել են բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների 2023-2024 ուսումնական տարվա վճարովի և պետության կողմից ուսանողական նպաստների ձևով ուսման վարձի լրիվ փոխհատուցմամբ (անվճար), առկա ուսուցմամբ բակալավրի կրթական ծրագրով ընդունելության տեղերը՝ ըստ մասնագիտությունների։ ՀՊՏՀ-ն գալիք ուսումնական տարում կունենա 76 անվճար ուսուցմամբ տեղ։
Գալիք ուսումնական տարում անվճար և վճարովի ուսուցմամբ տեղերի բաշխումը՝ ըստ համապատասխան մասնագիտությունների, կարող եք տեսնել կից աղյուսակում, իսկ քննությունների և ուսման վարձերի մանրամասները՝ այստեղ։

К сведению абитуриентов 2023-2024 уч.г.
Дорогие абитуриенты Армянского государственного экономического университета! Сообщаем, что решением Правительства РА утверждены бюджетные и платные места (по направлениям подготовки) в бакалавриате очной формы обучения в высших учебных заведениях на 2023-2024 уч.г. Армянскому государственному экономическому университету в этом учебном году предоставлено 76 бюджетных мест.
Со списком бюджетных и платных мест по соответствующим направлениям подготовки можете ознакомиться здесь. Подробная информация о вступительных экзаменах и плате за обучение доступна по следующей ссылке.