Դասավանդման ժամանակակից մեթոդները կներկայացնեն Ֆրանսիայում վերապատրաստված ՀՊՏՀ դասախոսները
«Ֆինանսների մագիստրոսական ծրագրերի բարեփոխում Հայաստանում և Մոլդովայում» (ՐԻՖԱՅՆ) նախագծի շրջանակներում ՀՊՏՀ մակրոէկոնոմիկայի ամբիոնի վարիչ Կարեն Գրիգորյանը, ֆինանսների ամբիոնի դոցենտ Էդգար Աղաբեկյանը, ասիստենտ Վանինե Երանոսյանը, բանկային գործի և ապահովագրության ամբիոնի ասիստենտ Գայանե Հարությունյանը 2-շաբաթյա վերապատրաստում են անցել Նիցցայի Սոֆիա Անտիպոլիս համալսարանում (Ֆրանսիա): Վերապատրաստումների ընթացքում դասախոսներին ներկայացվել են դասավանդման և մանկավարժական ժամանակակից մեթոդներ, քննարկվել են այնպիսի ծրագրեր, որոնք ինտերակտիվ են դարձնում դասաժամը, առավելագույն կերպով ներգրավում ուսանողներին և կարծիք հայտնելու հնարավորություն ընձեռում յուրաքանչյուրին:
Սեպտեմբերի 27-ին, ժամը 14:15-ին ՀՊՏՀ միջազգային ծրագրերի դահլիճում տեղի կունենա հանդիպում, որի ընթացքում վերապատրաստված դասախոսները իրենց ձեռք բերած փորձը կներկայացնեն համալսարանի մյուս դասախոսներին և հետաքրքրված անձանց:

Современные методы преподавания представят преподаватели АГЭУ, прошедшие переподготовку
В рамках проекта “Реформирование магистерских программ по финансам в Армении и Молдове” заведующий кафедрой макроэкономики Карен Григорян, доцент кафедры финансов Эдгар Агабекян, ассистент Ванине Ераносян, ассистент кафедры банковского дела и страхования Гаяне Арутюнян прошли 2-х недельную переподготовку в университете Софии Антиполис в Ницце (Франция).
Во время переподготовок преподаватели ознакомились с современными методами преподавания и педагогики, обсудили такие программы, которые делают занятия интерактивными, привлекая наибольшее количество студентов и предоставляют каждому высказывать свое мнение.
27-го сентября в 14:15 в зале международных программ АГЭУ состоится встреча, на которой переподготовленные преподаватели представят свой опыт всем заинтересованным и преподавателям.