Հեռավար գիտաժողովի մասնակցության հրավեր
Ռուսաստանի Կորոլևի տեխնոլոգիական համալսարանի և Կանադայի տեխնոլոգիական համալսարանի նախաձեռնությամբ 2020թ․ ապրիլի 10–ին անցկացվելու է «Ռուսական ու արտասահմանյան համալսարանների միջև համագործակցության զարգացման ապագա տրենդները, կազմակերպչական ձևերը և արդյունավետությունը» թեմայով գիտաժողով, որին կարելի է մասնակցել միայն հեռավար եղանակով: Անհրաժեշտ է մասնակցության հայտը և գիտական հոդվածները մինչև սահմանված վերջնաժամկետն ուղարկել interconf@ut-mo.ru էլեկտրոնային հասցեին։ Մասնակցությունն անվճար է, իսկ գիտաժողովի պահանջներին բավարարող գիտական աշխատանքները կտպագրվեն գիտաժողովի հոդվածների հավաքածուում։ Հոդվածների ներկայացման վերջնաժամկետը 2020 թ. ապրիլի 5-ն է։
Գիտաժողովին կարող են մասնակցել ՀՊՏՀ ուսումնականգիտական, վարչական անձնակազմը, բակալավրի, մագիստրատուրայի և ասպիրանտուրայի ուսանողները։
Հոդվածները ընդունվում են անգլերեն և ռուսերեն լեզուներով։
Մասնակցության հայտը, հոդվածների թեմաները, աշխատանքներին ներկայացվող պահանջները և այլ մանրամասներ տես ակտիվ հղումներով:

Приглашение на участие в дистанционной конференции
По инициативе Российского технологического университета города Королев и Канадского технологического университета 10 апреля 2020 г. состоится дистанционная конференция «БУДУЩИЕ ТЕНДЕНЦИИ, ОРГАНИЗАЦИОННЫЕ ФОРМЫ И ЭФФЕКТИВНОСТЬ РАЗВИТИЯ СОТРУДНИЧЕСТВА МЕЖДУ РОССИЙСКИМИ И ИНОСТРАННЫМИ УНИВЕРСИТЕТАМИ». Заявки и научные статьи необходимо отправить на адрес interconf@ut-mo.ru. Участие бесплатное, а научные труды, отвечающие требованиям конференции, будут опубликованы в сборнике конференции. Последний срок подачи статей - 5 апреля 2020 .
Заявка на участие, требования к оформлению статей и  другие подробности доступны по активным ссылкам.