Անգլերենի քննություն՝ Ցվիկաոյի կիրառական գիտությունների համալսարանի ծրագրին մասնակցելու համար
ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժինը կազմակերպում է անգլերենի քննություն այն ուսանողների և շրջանավարտների համար, որոնք հետաքրքրված են Կառավարման և ինֆորմատիկայի ոլորտում ՀՊՏՀ-ի և Ցվիկաոյի կիրառական գիտությունների համալսարանի նոր համատեղ մագիստրոսական ծրագրով և չունեն անգլերենի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (IELTS կամ TOEFL, Cambridge Assessment English)։ Քննությունը բաղկացած է երեք հիմնական բաժիններից՝ Listening, Reading, Writing:
Հիշեցնենք, որ քննությանը կարող են մասնակցել ՀՊՏՀ-ի և հայկական բոլոր բուհերի այն ուսանողները, որոնք սովորում են առկա բակալավրիատի 4-րդ, հեռակա բակալավրիատի 5-րդ կուրսերում, ինչպես նաև հանդիսանում են ՀՊՏՀ-ի կամ հայկական այլ բուհի շրջանավարտ։
Քննությունն անցկացվելու է հունիսի 1-ին, ժամը 15։00-ին՝ ՀՊՏՀ գլխավոր մասնաշենքի (կառավարման ֆակուլտետի մասնաշենք) թիվ 315 լսարանում։
Մասնակցելու համար անհրաժեշտ է հետևյալ հղումով գրանցվել մինչև մայիսի 30-ը ներառյալ։
Մասնակիցներն անպայման պետք է ներկայանան անձը հաստատող փաստաթղթով։ Քննությանը կարող են մասնակցել միայն նրանք, ովքեր գրանցվել են (խնդրում ենք տվյալները լրացնել ուշադիր և ճշգրիտ) և ովքեր հետադարձ նամակով կհաստատեն իրենց մասնակցությունը։
Նրանք, ովքեր գրանցվել են, քննությունից առաջ իրենց էլեկտրոնային հասցեին կստանան հաստատման նամակ և քննության օրվա մասին տեղեկություն (քննության օրը փոփոխման ենթակա չէ)։
Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել միջազգային կապերի բաժին՝ int.mobility@asue.am, erasmus.asue@gmail.com էլփոստի միջոցով:

Экзамен по английскому языку для участия в программе Университета прикладных наук Цвиккау
Отдел международных связей АГЭУ организует экзамен по английскому языку для студентов и выпускников, которые заинтересованы в совместной программе АГЭУ и Университета прикладных наук Цвиккау в сфере управления и информатики и не имеют документа, удостоверяющего знание английского языка (IELTS или TOEFL, Cambridge Assessment English). Экзамен состоит из трех основных блоков: аудирования (Listening), чтения (Reading), письма (Writing).
Напоминаем, что в экзамене могут принять участие студенты АГЭУ и других армянских вузов, обучающиеся на 4-ом курсе бакалавриата очной формы обучения, 5-ом курсе бакалавриата заочной формы обучения, а также выпускники АГЭУ и других армянских вузов.
Экзамен будет проведен 1 июня, в 15:00 в аудитории 315 центрального корпуса АГЭУ (факультет управления).
Для участия необходима регистрация по следующей ссылке до 30 мая включительно.
С условиями участия и другими подробностями (на армянском языке) можете ознакомиться здесь.
В случае вопросов просим обращаться в отдел международных связей АГЭУ (эл. почта: int.mobility@asue.am, erasmus.asue@gmail.com).