Փոխանակման ծրագիր` Ուրալի պետական տնտեսագիտական համալսարանից
Հարգելի ուսանողներ, ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժնից հայտնում են, որ Ուրալի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է 2021թ. գարնանային կիսամյակի ընդունելություն` ակադեմիական փոխանակման ծրագրերին մասնակցելու համար՝ օնլայն ձևաչափով։
Փոխանակման ծրագրերին կարող են մասնակցել բակալավրի ու մագիստրատուրայի ուսանողները՝ բացի բակալավրի 1-ին, և բակալավրի ու մագիստրատուրայի ավարտական կուրսերի ուսանողներից։
Օնլայն կրթական ծրագրերով ակադեմիական փոխանակման համար փաստաթղթերը ընդունվում են մինչև  2021թ. հունվարի 29–ը։
Օնլայն կրթական ծրագրերի համար փոխանակումն իրականացվում է հետևյալ մասնագիտական ուղղություններով՝
• Տնտեսագիտություն
• Կառավարում
• Անձնակազմի կառավարում
• Իրավագիտություն
• Պետական և մունիցիպալ կառավարում
Տվյալ ուղղություններով մասնագիտությունների ցանկը հայտնի կլինի հունվար ամսի կեսերից։
Օնլայն ձևաչափով փոխանակման ծրագրերին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել հետևյալ փաստաթղթերի ցանկը՝
1. Ուղղորդիչ նամակ ուղարկող համալսարանի կողմից (письмо о направлении по обмену)
2. Անձնագրի պատճեն
3. Մոտիվացիոն նամակ
4. Դիմումի ձև (Application form)
5. Ուսուցման պայմանագիր (Learning Agreement)
Եթե հետաքրքրված եք տվյալ ծրագրերով, ապա մանրամասն ծանոթացեք փաստաթղթերի ցանկին, մասնագիտական ուղություններին և ուսանողի ուղեցույցին, որից հետո կարող եք Ձեր ինքնակենսագրականներն ուղարկել ՀՊՏՀ միջազգային կապերի  բաժին՝ մինչև 2021 թ․-ի հունվարի 15-ը  (cooperation.asue@gmail.com

Программа обмена от Уральского государственного экономического университета
Дорогие студенты! Из отдела международных связей АГЭУ сообщают, что Уральский государственный экономический университет объявляет о приеме на весенний семестр для участия в программе академического обмена в формате онлайн.
В программе обмена могут принять участие студенты бакалавриата и магистратуры, кроме студентов 1-го курса бакалавриата и студентов выпускных курсов бакалавриата и магистратуры.
По программам академического обмена в онлайн формате прием документов осуществляется до 29-го января 2021 г.
Обмен по онлайн образовательным программам осуществляется по следующим направлениям подготовки:
· Экономика
· Управление
· Управление персоналом
· Правоведение
· Государственное и муниципальное управление
Список специальностей по данным направлениям будет доступен в середине января.
Для участия в программах обмена в онлайн формате необходимо представить следующие документы:
1. письмо о направлении по обмену
2. Ксерокопию паспорта
3. Мотивационное письмо
4. Заявку (Application form)
5. Договор об обучении (Learning Agreement)
Если вас заинтересовала данная программа, ознакомьтесь со списком документов, с направлениями подготовки из инструкций для студента, после чего можете отправить резюме в отдел международных связей АГЭУ до 15-го января 2021 г. (cooperation.asue@gmail.com).