«Գաղափարից մինչև բիզնես»․ հանդիպում-քննարկում ՀՊՏՀ-ում
Սիրելի′ ուսանողներ, փետրվարի 16-ին Տնտեսագիտական համալսարանում կհյուրընկալվեն ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, նախարարի տեղակալի օգնական Էլեն Մնոյանը և բարձր տեխնոլոգիաների վարչության փորձագետ Անուշ Գրիգորյանը։
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը կներկայացնեն նախարարության «Գաղափարից մինչև բիզնես» դրամաշնորհային ծրագրի մանրամասները և կքննարկեն ծրագրում ուսանողների ներգրավվածության ապահովման հարցերը, ինչը հնարավորություն կտա ստեղծելու նոր գաղափարներ և օգնելու ուսանողներին՝ գաղափարները բիզնեսի վերածելու։
Հանդիպում-քննարկումը կկայանա ՀՊՏՀ գլխավոր մասնաշենքի (կառավարման ֆակուլտետ) թիվ 315 լսարանում, ժամը 14:00-16:00-ն։

«От идеи к бизнесу»: встреча-обсуждение в АГЭУ
Дорогие студенты! 16 февраля в Армянском государственном экономическом университете состоится встреча с заместителем министра высокотехнологической промышленности РА Давидом Саакяном и экспертом департамента высоких технологий Элен Мноян.
В ходе встречи гости представят подробности программы Министерства «От идеи к бизнесу», а также обсудят вопросы обеспечения участия студентов в программе, что предоставит возможность для генерации идей и поможет студентам превратить идею в бизнес.
Встреча-обсуждение пройдет в 14:00-16:00 в аудитории 315 центрального корпуса АГЭУ (факультет управления).