Հուլիսի 2-ին կավարտվի առկա բակալավրիատի ընդունելության լրացուցիչ փուլը
Հունիսի 25-ից հուլիսի 2-ը ներառյալ 2019-2020 ուսումնական տարվա համար բակալավրի կրթական ծրագրով առկա ուսուցման ՀՊՏՀ ընդունելության լրացուցիչ փուլն է, որին կարող են դիմել Հայաստանի Հանրապետության երկքաղաքացիներն ու օտարերկրացիները, օտարերկրյա պետությունների ուսումնական հաստատությունները տվյալ ուսումնական տարում ավարտած Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները, նույն տարվա գարնանային զորակոչից զորացրված դիմորդները, նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատությունների տվյալ տարվա շրջանավարտները: Անհրաժեշտ փաստաթղթերին, մասնագիտությունների ցանկին և այլ մանրամասների ծանոթացեք ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի «Դիմորդ» խորագրի 1-ին բաժնում:
Հիշեցնենք՝ ընդունող հանձնաժողովն աշխատում է ամեն օր, ներառյալ շաբաթ-կիրակի և տոն օրերը, ժամը 9.00-17.30: Ընդունելության գործընթացին առնչվող հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողով՝ 010 593-473 հեռախոսահամարով:

2-го июля будет завершен дополнительный этап приема на очный бакалавриат
С 25-го июня по 2-е июля включительно будет проведен дополнительный этап приема на очное обучение в АГЭУ по образовательной программе бакалавриата для 2019-2020 учебного года, на который могут обращаться иностранцы и имеющие двойное гражданство РА, граждане Армении, окончившие в данном учебном году учебные заведения иностранных государств, демобилизованные весеннего призыва этого года, выпускники предварительных и средне специальных учебных заведений этого года.
С необходимыми документами, списком специальностей и другими подробностями можно ознакомиться в разделе «Абитуриент» на официальном сайте АГЭУ.
Напомним, что приемная комиссия работает каждый день, включая субботу-воскресенье и праздничные дни, с 9:00-17:30. В случае вопросов, связанных с данным процессом можно обращаться в приемную комиссию АГЭУ или позвонить по номеру телефона 010 593-473.