Հրավերներ «Էրազմուս+» ծրագրից
ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժինը ներկայացնում է մի շարք հրավերներ «Էրազմուս+» ծրագրից, որոնք ներկայացնում ենք ստորև:
Սալոնիկի Արիստոտելի համալսարանում սովորելու հրավեր
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Սալոնիկի Արիստոտելի անվան համալսարանի (Հունաստան) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնել վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև նոյեմբերի 25-ը ներառյալ միջազգային կապերի բաժնի erasmus.asue@gmail.com էլ-փոստին ուղարկեն (Հարգելի՛ ուսանողներ, խնդրում ենք Ձեր հայտերը ուղարկել միայն erasmus.asue@gmail.com հասցեին)՝
4. անգլերենի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (առկայության դեպքում): Այն ուսանողները, ովքեր հանձնել են միջազգային կապերի բաժնի կողմից կազմակերպված քննությունը, ուղեկից նամակում նշում են ստացած միավորը և կցում ուղարկված գնահատակաների PDF ֆայլը
Նամակի վերնագիր դաշտում անհրաժեշտ է նշել “Aristotle University of Thessaloniki”: Դուք կհամոզվեք, որ հայտը միջազգային կապերի բաժինը ստացել է պատասխան հաղորդագրություն ստանալով: Պատշաճ կերպով չլրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի: Ներկայացված փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից հետո լավագույն թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի: Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժին՝ erasmus.asue@gmail.com հասցեով:
Բիալիստոկի տնտեսագիտական համալսարանում սովորելու հրավեր
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Բիալիստոկի տեխնոլոգիական համալսարանի (Լեհաստան) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնել վերոնշյալ բուհում:
Նամակի վերնագիր դաշտում անհրաժեշտ է նշել “Bialystok University of Technology (Poland)”: Դուք կհամոզվեք, որ հայտը միջազգային կապերի բաժինը ստացել է պատասխան հաղորդագրություն ստանալով: Պատշաճ կերպով չլրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի: Ներկայացված փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից հետո լավագույն թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի: Լեհաստանի երկարաժամկետ (D տեսակի) մուտքի արտոնագրի տրամադրման համար պատասխանատու դեսպանատունը գտնվում է Երևանում: Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժին՝ erasmus.asue@gmail.com հասցեով:
Օսիյեկի համալսարանում սովորելու հրավեր
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Օսիյեկի համալսարանի (Խորվաթիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի  շրջանակներում  կնքված  պայմանագրի  համաձայն՝ ՀՊՏՀ ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2019-2020 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնելու վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրին կարող են դիմել այն ուսանողները,  ովքեր.
• սովորում են ՀՊՏՀ առկա ուսուցման բակալավրիատի 2-րդ, կամ հեռակա ուսուցման բակալավրիատի 2-րդ կամ 3-րդ կուրսերում (ծրագրին չեն կարող մասնակցել այն ուսանողները, ովքեր շարժունության ժամանակահատվածում սովորելու են ավարտական կուրսում),
• ունեն անգլերեն լեզվի իմացության B2 և բարձր մակարդակ,
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև նոյեմբերի 25-ը ներառյալ միջազգային կապերի բաժնի erasmus.asue@gmail.com էլ-փոստին ուղարկեն (Հարգելի՛ ուսանողներ, խնդրում ենք Ձեր հայտերը ուղարկել միայն erasmus.asue@gmail.com հասցեին)՝
4. անգլերենի իմացությունը հավաստող փաստաթուղթ (առկայության դեպքում): Այն ուսանողները, ովքեր հանձնել են միջազգային կապերի բաժնի կողմից կազմակերպված քննությունը, ուղեկից նամակում նշում են ստացած միավորը և կցում ուղարկված գնահատակաների PDF ֆայլը,
5. նախորդ կիսամյակների կուտակային ՄՈԳ-ի  մասին  տեղեկատվություն՝ հաստատված ֆակուլտետի  դեկանի կողմից:
Նամակի վերնագիր դաշտում անհրաժեշտ է նշել University of Osijek (Croatia): Դուք կհամոզվեք, որ հայտը միջազգային կապերի բաժինը ստացել է` պատասխան
հաղորդագրություն ստանալով: Պատշաճ կերպով չլրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի
ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի:
Ներկայացված փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից հետո լավագույն թեկնածուները
կհրավիրվեն հարցազրույցի:
Խորվաթիայի երկարաժամկետ (D տեսակի) մուտքի արտոնագրի տրամադրման համար պատասխանատու դեսպանատունը
գտնվում է Աթենքում: Ընտրված ուսանողները համապատասխան ընթացակարգով իրենց փաստաթղթերն ուղարկելու են Աթենք (Հունաստան)` Խորվաթիայի երկարաժամկետ (D տեսակի) մուտքի արտոնագիր ստանալու համար: Կրթաթոշակի շրջանակներում սույն գործընթացի և արտոնագրի վճարների հետ կապված ծախսերի փոխհատուցում չի նախատեսվում:
Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժին՝ erasmus.asue@gmail.com հասցեով:
Ցենովի տնտեսագիտության ակադեմիայում սովորելու հնարավորություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Ցենովի տնտեսագիտության ակադեմիայի (Բուլղարիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն՝ ՀՊՏՀ ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2019-2020  ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնել վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչևս. թ. նոյեմբերի 25-ը ներառյալ միջազգային կապերի բաժնի erasmus.asue@gmail.com էլ-փոստին ուղարկեն (Հարգելի՛ ուսանողներ, խնդրում ենք Ձեր հայտերը ուղարկել միայն erasmus.asue@gmail.com հասցեին)՝
5. նախորդ կիսամյակների կուտակային ՄՈԳ-ի մասին տեղեկատվություն՝ հաստատված ֆակուլտետի դեկանի կողմից:
Նամակի վերնագիր դաշտում անհրաժեշտ է նշել “Tsenov Academy of Economics (Bulgaria)”: Դուք կհամոզվեք, որ հայտը միջազգային կապերի բաժինը ստացել է՝ պատասխան հաղորդագրություն ստանալով: Պատշաճ կերպով չլրացված, ինչպես նաև վերջնաժամկետի ավարտից հետո ուղարկված հայտերը չեն դիտարկվի: Ներկայացված փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից հետո լավագույն թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի: Բուլղարիայի Հանրապետության երկարաժամկետ (D տեսակի) մուտքի արտոնագրի տրամադրման համար պատասխանատու դեսպանատունը գտնվում է Երևանում: Հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ միջազգային կապերի բաժին՝ erasmus.asue@gmail.com հասցեով:

Приглашение на обучение в рамках программы «Эразмус+»
Отдел внешних связей АГЭУ информирует, что по договору, подписанному в рамках программы «Эразмус+» между Армянским государственным экономическом университетом и Университетом имени Аристотеля Салоники (Греция) студентам Армянского государственного экономического университета представляется возможность провести второй семестр 2019-2020 учебного года в вышеуказанном вузе.
• Имеют большую мотивацию провести один семестр в университете-партнере АГЭУ Студенты, заинтересованные в обучении за границей, должны до 25-го ноября включительно направить на эл. почту отдела международных связей asue.erasmus@gmail.com:
1.Скан-копию паспорта
2.Автобиографию в формате Europass CV (на английском языке),
3.Мотивационное письмо (на английском языке),
4.Документ, удостоверяющий знание английского языка (при наличии). Студенты, сдавшие экзамен, организованный отделом внешних связей, в сопроводительном письме указывают полученные баллы.
5.Студенты бакалавриата – информацию о краткой СКО за предыдущие семестры, заверенно деканом факультета (на английском языке).
6.Студенты магистратуры – скан приложения к диплому бакалавриата или информацию об окончательной СКО, заверенной деканатом факультета.
В поле тема письма необходимо указать название университета ““Aristotle University of Thessaloniki”:
Вы будете уверены, что отдел международных связей получил заявку, получив ответное сообщение в течение одного рабочего дня. Лучшие кандидаты будут приглашены на собеседование. При возникновении вопросов обратитесь в отдел международных связей по адресу: asue.erasmus@gmail.com.
Приглашение на обучение в Белостокский технологический университет
Как сообщают из отдела международных связей департамента внешних связей АГЭУ, согласно договору между Армянским государственным экономическим университетом и Белостокским технологическим университетом (Польша), в рамках программы “Erazmus+” студентам АГЭУ будет предоставлена возможность провести второй семестр 2019-2020 учебного года в вышеуказанном вузе.
В программе могут принять участие студенты 2, 3 курсов очного бакалавриата, а также 2, 3, 4 курсов заочного бакалавриата, которые владеют английским языком на уровне B2 и выше, с высокой успеваемостью, большой мотивацией. Согласно договору, заключенному между сторонами, заинтересованные студенты должны до 25-го ноября отправить на эл.почту отдела международных связей АГЭУ asue.erasmus@gmail.com.
В поле Тема необходимо отметить“Bialystok University of Technology (Poland)”: ”.
Приглашение на обучение в университет Осиек
Согласно договору, заключенному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическим университетом и Университетом Осиек (Хорватия), студентам Армянского государственного экономического университета представиться возможность провести второй семестр 2019-2020 учебного года в вышеуказанном вузе.
• Уровень знания - английского языка B2 и выше
Студенты, заинтересованные в обучении за границей, должны до 25 ноября включительно направить на эл. почту отдела внешних связей asue.erasmus@gmail.com
1. Отсканированный паспорт,
3. Мотивационное письмо (на английском),
4. Документ, удостоверяющий знание английского языка (при наличии), или информация об участии в экзамене, организованном отделом внешних связей
В поле тема письма необходимо указать название университета. Вы будете уверены, что отдел внешних связей получил заявку, получив ответное сообщение в течение одного рабочего дня. Заявки, оформленные ненадлежащим образом или после последнего срока, рассматриваться не будут. После рассмотрения документов, лучшие кандидаты будут приглашены на собеседование.
Посольство, ответственное за предоставление долгосрочной визы (типа D) Хорватии находится в Афинах.
Выбранные студенты согласно соответствующей процедуре, вышлют свои документы в Афины (Греция) для получения долгосрочной визы (типа D) в Хорватию. В рамках стипендии возмещения, связанные с данными процессами и расходами, связанными с въездной визой не предусматриваются.
При возникновении вопросов обратитесь в отдел международных связей по адресу: asue.erasmus@gmail.com.
Возможность обучения в экономической академии Ценова (Болгария)
Отдел внешних связей АГЭУ информирует, что по договору, подписанному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическом университетом и Экономической академиией Ценова (Болгария), студентам Армянского государственного экономического университета представляется возможность провети второй семестр 2019-2020 учебного года в вышеуказанном вузе.
5. информацию о краткой СКО за предыдущие семестры, заверенно деканом факультета (на английском языке).
В поле тема письма необходимо указать название университета “Tsenov Academy of Economics (Bulgaria)”.
Вы будете уверены, что отдел внешних связей получил заявку, получив ответное сообщение в течение одного рабочего дня. Лучшие кандидаты будут приглашены на собеседование. Посольство, ответственное за предоставление долгосрочной визы (типа D) Болгарии находится в Ереване. При возникновении вопросов обратитесь в отдел международных связей по адресу: asue.erasmus@gmail.com.