Հանդիպում Մարկ Արենի հետ․անատոլիական պատմության հեղինակն այցելելու է ՀՊՏՀ
ՀՊՏՀ գրամշակութային ակումբը «Հանդիպում ժամանակակից գրողի հետ» նախագծի շրջանակում նախաձեռնում է այս տարվա առաջին միջոցառումը։ Հյուրը մերօրյա հայ արձակի տպավորիչ ու հետաքրքիր ներկայացուցիչներից մեկն է՝ ռուսաստանաբնակ հայ գործարար, «Այնտեղ, որտեղ ծաղկում են վայրի վարդեր», «Ռեքվիեմ Հուդայի», «Վիլ-Էվրար» և այլ ստեղծագործությունների հեղինակ Մարկ Արենը։ Հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն թե՛ գրականությանը, թե՛ տնտեսագիտությանը վերաբերող մի շարք հետաքրքիր հարցեր։
Ուզու՞մ ես ծանոթանալ տնտեսագիտության ոլորտի արհեստավարժ մասնագետի և մրցունակ արձակագրի հետ, ավելին իմանալ նրա մասին, պարզել՝ ինչպես կարելի է փայլուն հաջողություններ արձանագրել միանգամից մի քանի ոլորտում, ուրեմն բաց մի՛ թող տարվա կարևոր այդ իրադարձությանը մասնակցելու բացառիկ հնարավորությունը։
Հանդիպումը ս. թ. հոկտեմբերի 15-ին է՝ ժամը 12։20-ին, ՀՊՏՀ նիստերի դահլիճում։ Գրացման համար անցեք սույն հղմամբ:

Встреча с Марком Ареном: автор анатолийской истории посетит АГЭУ
Литературно-культурный клуб АГЭУ в рамках проекта “Встреча с современным автором” инициирует первое мероприятие в этом году. В этот раз нашим гостем будет один из самых интересных и впечатляющих представителей современной армянском прозы, российский бизнесмен армянского происхождения, автор произведений “Там, где цветут дикие розы”, “Реквием по Иуде”, “Виль-Эврар” и др. Марк Арен. В ходе встречи пройдет обсуждение ряда интересных вопросов, касающихся как литературы, так и экономики.
Встреча состоится 15 октября 2021г., в 12:20 в зале заседаний АГЭУ. Для участия в мероприятии необходима предварительная регистрация по ссылке.