Ռումինիայում ուսանելու հնարավորություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Յաշիի Ալեկսանդրո Յոհան Կուզայի համալսարանի (Ռումինիա) միջև «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակներում կնքված պայմանագրի համաձայն` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներին հնարավորություն կտրվի 2018-2019 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակն անցկացնել վերոնշյալ բուհում:
Ծրագրով հետաքրքրված ուսանողները պետք է մինչև ս.թ. նոյեմբերի 5-ը լրացնեն առցանց հայտ տվյալ համալսարանի հարթակում՝ այցելելով հետևյալ հղմամբ:
Տեղեկացնում ենք, որ կդիտարկվեն բացառապես Յաշիի համալսարանի կողմից նշված հղումով գրանցված և անհրաժեշտ փաստաթղթերը ժամկետում վերբեռնած ուսանողների հայտերը: Ուստի խնդրում ենք հայտադիմումները չուղարկել արտաքին կապերի բաժնի էլ-փոստին:

Возможность обучения в Румынии
Согласно договору, заключенному в рамках программы «Эразмус +» между Армянским государственным экономическим университетом и Ясским университетом имени Александру Иоана Кузы (Румыния), студентам Армянского государственного экономического университета представиться возможность провести второй семестр 2018-2019 учебного года в вышеуказанном вузе:
• Уровень знания английского языка - B2 и выше
Студенты, заинтересованные в обучении за границей, должны до 5 ноября включительно заполнить онлайн-заявку в платформе данного университета.
Сообщаем, что будут рассмотрены заявки, заполненные студентами исключительно по ссылке, указанной университетом. Поэтому убедительно просим вас не направлять заявки на адрес эл. почты отдела внешних связей.