Մեկնարկում է փորձառության գործընթացը. հարկավոր է ընտրել փորձառության վայրը
Ավարտական կուրսերի սիրելի՜ ուսանողներ, https://moodle.asue.am կայքի Ձեր անձնական հաշիվներում արդեն հայտնվել է ուսումնաարտադրական և գիտահետազոտական փորձառության վայրեր ընտրելու հնարավորությունը։
Աշխատաշուկայի և շրջանավարտների հետ աշխատանքի բաժնից հայտնում են, որ մինչև փորձառության վայրի ընտրությունը անհրաժեշտ է անպայման ծանոթանալ փորձառության ուղեցույցին, որտեղ մանրամասն նկարագրված է փորձառության կազմակերպման գործընթացը։
Բացի այդ, կայքում կարող եք գտնել նաև ՀՊՏՀ գործընկեր կազմակերպությունների մասին հակիրճ տեղեկատվություն գործունեության հիմնական ոլորտների, ինչպես նաև առանձին կազմակերպություններում փորձառության ընտրության կարգի և ակնկալվող վերջնարդյունքների վերաբերյալ: Փորձառության վայրերի ընտրությունն անհրաժեշտ է իրականացնել մինչև դեկտեմբերի 25-ը:
Փորձառության գործընթացի կազմակերպման մասին մանրամասները և անհրաժեշտ տեղեկատվությունը կարող եք գտնել ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի նորաստեղծ` «Աշխատանք և փորձառություն» բաժնում:

Стартует процесс прохождения практики. Необходимо выбрать место прохождения практики
Дорогие студенты выпускных курсов АГЭУ! В  ваших личных аккаунтах на сайте https://moodle.asue.am уже появилась возможность выбрать место прохождения учебно-производственной и научно-исследовательской практики.
Из отдела рынка труда и работы с выпускниками сообщают, что до выбора места прохождения практики необходимо ознакомиться с рекомендациями по прохождению практики, где подробно описан процесс организации практики.
Кроме того, на сайте также можно найти краткую информацию о партнерских организациях АГЭУ, а также о порядке выбора места прохождения практики в отдельных организациях и ожидаемых результатах. Выбрать место прохождения практики можно до 25-го декабря.
Подробности об организации процесса прохождения практики и всю необходимую информацию можно найти в разделе “Работа и практика на официальном сайте АГЭУ.