«Արհեստական բանականությամբ կրթության դերը բիզնեսում»․ հանդիպում ՀՊՏՀ-ում
Մարտի 27-ին, ժամը 12։30-ին ՀՊՏՀ գլխավոր մասնաշենքի թիվ 315 լսարանում (կառավարման ֆակուլտետ) «Լոնդոն Այ» միջազգային ուսումնական կենտրոնի հետ համատեղ հյուրընկալելու ենք Դիանա Եսայանին, ով EU Business School-ի տարածաշրջանային ղեկավարն է։ Վարպետության դասի ընթացքում քննարկվելու են արհեստական բանականությամբ կրթության դերը, նորարարությունները և տեխնոլոգիաները բիզնեսում։
Դիանա Եսայանը երկարամյա փորձ ունի կրթության կազմակերպման ոլորտում, մասնավորապես՝ EU Business School-ում, որն առաջատար բիզնեսի մասնագիտական կրթություն առաջարկող շվեյցարական բուհ է։ Բացի դրանից, բանախոսը երկար տարիներ զբաղվել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ։

«Роль образования с использованием искусственного интеллекта в бизнесе». Встреча в АГЭУ
27 марта в 12:30 в аудитории №315 главного корпуса АГЭУ мы примем Диану Есаян, которая является региональным руководителем EU Business School совместно с международным образовательным центром «Лондонский глаз» ( факультет менеджмента). В ходе мастер-класса будет обсуждаться роль искусственного интеллекта в образовании, инновациях и технологиях в бизнесе.
Диана Есаян имеет многолетний опыт работы в сфере организации образования, в частности, в Школе бизнеса ЕС, которая является ведущим швейцарским университетом, предлагающим профессиональное бизнес-образование. Кроме того, спикер уже много лет занимается предпринимательской деятельностью.