Տնտեսագիտական մայր բուհը սկսում է հեռակա բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ընդունելությունը
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը 2021-2022 ուսումնական տարվա համար հայտարարում է ԲՈւՀ-ի կողմից ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ (վճարովի) հեռակա ուսուցման մագիստրատուրայի, ինչպես նաև բակալավրի կրթական ծրագրով հեռակա ուսուցման ընդունելություն։
Երկու կրթաձևում էլ ընդունելության գործընթացը մեկնարկում այսօր՝ օգոստոսի 25-ին և կտևի մինչև սեպտեմբերի 24-ը, ժամը 18․00-ն։ Դիմորդների փաստաթղթերի ընդունումը կիրականացվի առցանց․ հեռակա բակալավրիատի հայտագրման համար անցեք հետևյալ հղումով, հեռակա մագիստրատուրայի համար՝ այս հղումով։
Հեռակա բակալավրիատի ընդունելության մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի տրամադրած հետևյալ փաստաթղթից, իսկ հեռակա մագիստրատուրայի մանրամասներին՝ այստեղ։
Հարցերի դեպքում խնդրում ենք կապ հաստատել ընդունող հանձնաժողովի հետ՝ գրելով դիմորդների համար բացված ֆեյսբուքյան խմբում կամ զանգահարելով 010 58-94-43 հեռախոսահամարով։

В АГЭУ стартует прием в бакалавриат и магистратуру заочной формы обучения
Армянский государственный экономический университет объявляет прием на платные места бакалавриата и магистратуры заочной формы обучения на 2021-2022 уч.г.
По обеим формам обучения прием стартует сегодня, 25 августа и продолжится до 18:00 24 сентября. Прием документов абитуриентов будет проводиться в режиме онлайн: для подачи заявки в бакалавриат заочной формы обучения можете перейти по данной ссылке, для подачи заявки в магистратуру заочной формы обучения – по данной ссылке.
В случае вопросов просим связаться с приемной комиссией, написав сообщение в группу в социальной сети ФЕЙСБУК, созданную для абитуриентов, или позвонив по тел. 010 58-94-43.
С подробностями приема в бакалавриат заочной формы обучения можно ознакомиться из текста следующего документа, предоставленного приемной комиссией АГЭУ, а с подробностями приема в магистратуру заочной формы обучения – здесь.