Փառավոր հերոսների կողքին ՀՊՏՀ-ականի ևս մեկ անուն
Ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված քաջարի մարտիկների շարքում է ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի մարքեթինգ մասնագիտության (հեռակա) առաջին կուրսի ուսանող Հայկ Արթիկի Եղիազարյանը։
Ինչպես asue.am-ին տեղեկացրեց ֆակուլտետի դեկան Նարեկ Կեսոյանը, Հայկ Եղիազարյանը (ծնվել է 13.07.2000թ) Կոտայքի մարզի Բյուրեղավան քաղաքից էր, բանակ էր զորակոչվել 2019 հունվարին։
Նարեկ Կեսոյանը իր և ֆակուլտետի աշխատակազմի անունից ցավակցություն հայտնեց ուսանողի ընտանիքին և նշեց, որ Հայկ Եղիազարյանը, թեև հեռակայում էր սովորում, սակայն աչքի էր ընկնում պարտաճանաչությամբ, հայրենասիրությամբ։ «Նա բացառիկ անձնավորություն էր, և՛ սովորում էր, և՛ աշխատում էր, և՛ նաև փառքով մեկնեց բանակ՝ ծառայության։ Նա մեր բոլորի համար լավ ուսանողի, լավ քաղաքացու, հայրենասեր մարդու հրաշալի օրինակ էր»,- ասաց ֆակուլտետի դեկանը։

Рядом со славными героями – еще одно имя студента АГЭУ
Среди храбрых воинов, погибших в ходе отражения азербайджанской агрессии, – студент первого курса заочной формы обучения факультета маркетинга и организации бизнеса (направление подготовки – маркетинг) Айк Артикович Егиазарян.
Декан факультета Нарек Кесоян сообщил asue.am, что Айк Егиазарян (родился 13.07.2000г.) проживал в городе Бюрегаване Котайкской области и был призван в армию в январе 2019 г.
Нарек Кесоян от своего имени и от имени сотрудников факультета выразил соболезнования семье и близким студента и отметил, что Айку Егиазаряну были присущи добросовестность и чувство патриотизма. «Он был исключительным человеком, и учился, и работал, и с честью отбыл на воинскую службу. Для всех нас он является прекрасным примером хорошего студента, хорошего гражданина и патриота»,- сказал декан факультета.