ՀՊՏՀ աշխատակիցները Միշկոլցի համալսարանում մասնակցել են «Էրազմուս+»-ի «Միջազգային շաբաթ» միջոցառմանը
2022 թ․ ապրիլի 25-29 «Էրազմուս ծրագրի շրջանակներում Միշկոլցի համալսարան (Հունգարիա) են այցելել ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի ավագ հետազոտող, կառավարման ամբիոնի դոցենտ, տ․գ․թ․ Գայանե Թովմասյանը և տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ, տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի դոցենտ, տ․գ․թ․ Արսեն Պետրոսյանը։
Վերջիններս մասնակցել են Միշկոլցի համալսարանում փորձի փոխանակման «Միջազգային շաբաթ» միջոցառմանը, որը համախմբել է Հունգարիայի, Հայաստանի, Ադրբեջանի, Կոլումբիայի, Վրաստանի, Ղազախստանի, Ուկրաինայի, Հարավային Աֆրիկայի շուրջ 30 ներկայացուցիչների։
Միջոցառման մասնակիցները ներկայացրել են իրենց համալսարանների միջազգային կրթական ծրագրերը, հետազոտական նախագծերը, միջազգային համագործակցությանն ուղղված քայլերը։
ՀՊՏՀ աշխատակիցները ներկայացրել են Հայաստանի Հանրապետությունը՝ իր տեսարժան զբոսաշրջային վայրերով, այնուհետև ՀՊՏՀ-ն՝ խոսելով միջազգային կրթական ծրագ­րերի, «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի և հնարավոր համագործակցությունների ընդլայնման մասին։ Բացի դրանից, տեղի է ունեցել նաև հետազոտական գաղափարների «շուկա», որտեղ մասնակիցները հետազոտությունների և հրապարակումների վերաբերյալ պայմանա­վորվա­ծություններ են ձեռք բերել։
Ըստ Գայանե Թովմասյանի և Արսեն Պետրոսյանի՝ Միշկոլցի համալսարան այցը ծանոթությունների, մտքերի ու գաղափարների փոխանակման, փորձի ձեռքբերման, նոր համագործակցությունների հաստատման հիանալի հնարավորություն էր, որը դրական ազդեցություն կունենա ՀՊՏՀ-ում հետազոտական և կրթական գործընթացի բարելավման, միջազգային համագործակցության ընդլայնման վրա։

Сотрудники АГЭУ приняли участие в мероприятии “Международная неделя”, организованном в Мишкольцком университете в рамках программы “Эразмус+”
25-29 апреля 2022 г. в рамках программы “Эразмус+” в Мишкольцком университете (Венгрия) находились старший исследователь исследовательского центра АГЭУ “Амберд”, доцент кафедры управления, к.э.н. Гаяне Товмасян и заместитель декана факультета регулирования экономики и международных экономических отношений, к.э.н. Арсен Петросян.
Сотрудники АГЭУ приняли участие в мероприятии “Международная неделя”, объединившем более 30 представителей из Венгрии, Армении, Азербайджана, Колумбии, Грузии, Казахстана, Украины, Южной Африки.
Участники мероприятия представили международные образовательные программы своих университетов, исследовательские проекты, направления международного сотрудничества.
Сотрудники АГЭУ представили Армению, ее достопримечательности, Армянский государственный экономический университет, рассказали о международных образовательных программах АГЭУ, исследовательском центре “Амберд”, обсудили возможные направления расширения сотрудничества.