ՀՊՏՀ շրջանավարտ, երիտասարդ գործարար Համլետ Խնկոյանը բանախոսեց ուսանողների համար
ՀՊՏՀ մագիստրոս, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 2020 թ․ շրջանավարտ, “Big Projects” ընկերության հիմնադիր և տնօրեն Համլետ Խնկոյանը այսօր հարազատ բուհ էր եկել՝ իր հաջողության պատմությունն ու մասնագիտական ձեռքբերումները համալսարանականներին ներկայացնելու նպատակով։
«Մեծ միջոցառումների կազմակերպում և կառավարում» խորագրով հանդիպմանը մեր առաջավոր ու նպատակասլաց շրջանավարտը, իր օրինակը ներկայացնելով, խոսեց «զրո կետից» բիզնես հիմնելու առանձնահատկությունների, մոտիվացված ու ստեղծագործական մոտեցմամբ աշխատելու կարևորության, նախագծերի կառավարման հիմունքների մասին։
asue.am հետ զրույցում Համլետը նշեց, որ կարևոր է համարում իր համալսարանական ընկերներին ոգեշնչելն ու նրանց որոշակի գործնական հմտություն փոխանցելը, ինչպես նաև՝ այսօրվա այցի նպատակներից է կամավորների հավաքագրումը, որոնցից լավագույնները հետագայում “Big Projects” ընկերությունում աշխատանքի կանցնեն։
Իրավամբ, հանդիպումը ծառայեց ի սկզբանե սահմանված նպատակին՝ ուսանողներին ոգեշնչեց պրպտելու, նախաձեռնելու, ստեղծելու ու շարունակաբար սովորելու։

Выпускник АГЭУ, молодой бизнесмен Гамлет Хнкоян выступил перед студентами
Выпускник магистратуры факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ (2020г.), учредитель и директор компании “Big Projects” Гамлет Хнкоян сегодня находился в родном вузе с целью представить студентам свою историю успеха и профессиональные достижения.
Встреча проходила под названием “Организация и управление большими мероприятиями”, в ходе которой наш выпускник на своем примере рассказал о том, как создать бизнес с нуля, о важности мотивации и креативности в работе, управлении проектами.
В беседе с сотрудниками asue.am Гамлет отметил, что считает очень важным воодушевлять студентов и передавать им определенные практические навыки. Одной из целей сегодняшней встречи являлся набор волонтеров, лучшие из которых в дальнейшем смогут получить работу в компании “Big Projects”.
В ходе мероприятия была достигнута основная цель – воодушевить студентов на поиски, проявление инициативы, созидательную деятельность и непрерывное образование.