ՀՊՏՀ-ն հյուրընկալել է Ալեքսանդար Էրցեգին
Նոյեմբերի 8-12-ը ՀՊՏՀ-ում էր Օսիյեկի Յոսիպ Յուրայ Շտրոսմայերի համալսարանի (Խորվաթիա) պրոֆեսոր Ալեքսանդար Էրցեգը։ Այցն «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում էր։
Ալեքսանդար Էրցեգը հանդիպում է ունեցել ՀՊՏՀ ներկայացուցիչների հետ, ծանոթացել բուհին։
Պրոֆեսորը նաև «Միջազգային ձեռնարկատիրություն» թեմայով առցանց դասախոսել է ՀՊՏՀ ուսանողների համար։
Այցի ընթացքում ձեռք են բերվել հետագայում ևս առցանց դասախոսությունների, համատեղ հետազոտությունների անցկացման պայմանավորվածություններ՝ «Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում ուսանողների և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի շարժունությունն ակտիվացնելու ուղղությամբ։
ՀՊՏՀ ֆոնդահայթայթման բաժնի աշխատակիցները Ալեքսանդար Էրցեգի հետ քննարկել են համատեղ դրամաշնորհային ծրագրերին դիմելու և մասնակցության հարցեր։

В АГЭУ приняли Александра Эрцега
8-12 ноября с рабочим визитом в АГЭУ находился профессор Осиекского университета имени Иосипа Юрая Строссмайера (Хорватия) Александр Эрцег. Визит проходил в рамках программы «Эразмус+»
Александр Эрцег встретился с представителями АГЭУ, ознакомился с деятельностью вуза.
Профессор также выступил с онлайн-лекцией на тему «Международное предпринимательство» перед студентами АГЭУ.
В ходе визита были достигнуты договоренности об организации онлайн-лекций и проведении совместных исследований в будущем, направленных на активизацию мобильности среди студентов и представителей профессорско-преподавательского состава в рамках программы «Эразмус+».
Сотрудники отдела фандрайзинга АГЭУ обсудили с Александром Эрцегом вопросы подачи совместных заявок с целью участия в грантовых конкурсах.