ՀՊՏՀ ուսանողները՝ միջազգային դասընթացի մասնակից
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և «Ստեղծարար երիտասարդություն» ՀԿ-ի արդյունավետ համագործակցությունն առանձնացավ հերթական հետաքրքիր իրադարձությամբ։ Ապրիլի 1-ից 10 Քոբուլեթում (Վրաստան) կայացած Equality, Equity and Justice («Հավասարություն, անաչառություն և արդարություն») խորագրով միջազգային դասընթացին մասնակցություն ունեցան ՀՊՏՀ «Ֆինանսներ» մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանողներ Մեսրոպ Հայրապետյանը և Անժելա Վարդանյանը, «Կառավարում» մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողներ Սուսաննա Հակոբյանը և Ռոզա Աբրահամյանը, նույն մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանող Մերի Բաղդասարյանը, ինչպես նաև 1-ին կուրսի մագիստրանտ Կարեն Եղոյանը։
Դասընթացի մասնակիցների թվում եղել են տարբեր երկրներից ժամանած պատվիրակներ, որոնց հետ ՀՊՏՀ ուսանողներն ակտիվ շփումներ են ունեցել, բարեկամական և մասնագիտական կապեր ու ծանոթություններ հաստատել, փոխանակել գաղափարներ ու փորձ, իսկ միջմշակութային երեկոներին նրանց ծանոթացրել հայկական ազգային ավանդույթներին, բարքերին, ուտեստներին, երգ ու պարին։
Մասնակիցներից շատերի համար սա առաջին փոխանակման ծրագիրն էր, և անգլերենի փայլուն իմացությունն օգնել է ոչ միայն թեմատիկ դասախոսությունները յուրացնել, այլև ազատորեն հաղորդակցվել մասնակիցների հետ։
Դասընթացին ակտիվ մասնակցության համար ուսանողներն ստացել են հավաստագրեր, ուղևորության ընթացքում շրջագայել Քոբուլեթ և Բաթում քաղաքներով, հարակից տեսարժան վայրերով, Վրաստանից վերադարձել վառ ու անմոռաց տպավորություններով։

Студенты АГЭУ – участники международного учебного курса
В рамках сотрудничества между Армянским государственным экономическим университетом и ОО «Креативная молодежь» прошло очередное интересное мероприятие. 1-10 апреля в г. Кобулети (Грузия) студенты третьего курса АГЭУ, обучающиеся по направлению подготовки «Финансы», Месроп Айрапетян и Анжела Варданян, студенты четвертого курса Сусанна Акобян и Роза Абраамян, студентка третьего курса Мери Багдасарян и студент первого курса магистратуры Карен Егоян, обучающиеся по направлению подготовки «Управление», приняли участие в международном учебном курсе Equality, Equity and Justice («Равенство, объективность и справедливость»).
Среди слушателей курса были делегаты из разных стран, с которыми студенты нашего вуза установили дружеские отношения и профессиональные связи. В ходе тренингов состоялся обмен мнениями, опытом и идеями, а во время межкультурных вечеров представители других стран познакомились с армянскими традициями, обычаями, блюдами, песнями, танцами и пр.
Для многих слушателей это был первый опыт участия в программе обмена, и превосходное знание английского языка помогло им не только в ходе тематических лекций, но и в процессе общения с участниками курса.
По окончании курса студентам были вручены сертификаты. Для слушателей были организованы экскурсии по Кобулети и Батуми. Наши студенты вернулись из Грузии с яркими и незабываемыми впечатлениями.