ՀՊՏՀ նախաձեռնությամբ իրականացվում է հերթական դասընթացը` այս անգամ մարքեթինգով հետաքրքրվողների համար
Փետրվարի 17-ին ՀՊՏՀ-ում մեկնարկել է “Become a marketer“ դասընթացը, որը վարում է ՀՊՏՀ մարքեթինգի ամբիոնի ասիստենտ Ֆլորա Աթոյանը: Դասընթացն անցկացվում է հիբրիդային եղանակով՝ շաբաթական երկու անգամ օնլայն հարթակում, իսկ շաբաթ օրերին՝ ՀՊՏՀ-ում, ընդհանուր 30 ժամ տևողությամբ:
Դասընթացին մասնակցում են ՀՊՏՀ աշխատակիցներ, ուսանողներ, շրջանավարտներ և այլ շահառուներ:
Դասընթացի մասնակիցներին այսօր ողջունել է ՀՊՏՀ շարունակական կրթության և վերապատրաստումների բաժնի պետ Աղավնի Հակոբյանը, ով մասնավորապես նշել է, որ դասընթացի անցկացման նախաձեռնությունը Ֆլորա Աթոյանինն է, ով ՀՊՏՀ-ում դասավանդում է երկու տարի և ունի հեղինակային դասընթացների (թրեյնինգների) անցկացման բազմամյա փորձ: «Սա մարքեթինգի ամբիոնի հետ համատեղ կազմակերպված երկրորդ դասընթացն է, ինչի առիթով ցանկանում եմ ողջունել մարքեթինգի ամբիոնի վարիչ Վադիմ Գրիգորյանի ջանքերը»,- ասել է Աղավնի Հակոբյանը:
Ֆլորա Աթոյանը, ողջունելով ներկաներին, նշել է, որ դասընթացի մասնակիցները մարքեթինգային տեսական գիտելիքներից զատ ձեռք կբերեն գործնական հմտություններ, ինչպես նաև կմշակեն սեփական նախագծերի առաջմղման պլան և այն իրագործելու հնարավորություններ:

По инициативе АГЭУ проводится очередной учебный курс, в этот раз для лиц, интересующихся проблемами маркетинга
17-ого февраля в АГЭУ стартовал учебный курс “Become a marketer“, который ведет ассистент кафедры маркетинга Флора Атоян. Курс проводится в гибридном формате: два раза в неделю в режиме онлайн, а по субботам – в АГЭУ. Общая продолжительность курса – 30 часов.
Слушателями курса являются сотрудники, студенты и выпускники АГЭУ и другие бенефициары вуза.
Слушателей курса сегодня приветствовала начальник отдела непрерывного образования и переподготовок АГЭУ Агавни Акобян, отметившая, что инициатива проведения учебного курса принадлежит Флоре Атоян, которая в АГЭУ преподает уже второй год и имеет многолетний опыт проведения тренингов. «Это третий по счету курс, организуемый совместно с кафедрой маркетинга, в связи с чем хочу особо отметить усилия, прилагаемые в этом направлении заведующим кафедрой Вадимом Григоряном»,- отметила Агавни Акобян.
Приветствовав слушателей курса, Флора Атоян подчеркнула, что участники, помимо теоретических знаний, приобретут также практические навыки и составят план продвижения своих собственных проектов с целью их реализации.