Գրիգոր Նազարյանը՝ միջազգային գիտաժողովի մասնակից
ՀՊՏՀ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան, տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ Գրիգոր Նազարյանը Ռուսաստանի Դաշնության Ստավրոպոլ քաղաքում ս.թ. ապրիլի 13-16-ը մասնակցել է ՀՊՏՀ գործընկեր Հյուսիսկովկասյան դաշնային համալսարանի կողմից կազմակերպված «Ռուսաստանի տնտեսական զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներն ու իրողությունները» թեմայով 8-րդ միջազգային գիտաժողովին և УГСН «38.00.00 Տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտության բարձրագույն կրթության համակարգում ՌԴ դաշնային կրթական և մեթոդական միավորման ընդլայնված նիստին։
Գիտաժողովի ընդլայնված նիստին Գրիգոր Նազարյանը հանդես է եկել «Տրանսպորտալոգիստիկ հիմնախնդիրները ԵԱՏՄ երկրներում. զարգացման հեռանկարները» թեմայով։
Նշենք, որ այս գիտաժողովը 2022 թվականի՝ Մոսկվայի ակադեմիական տնտեսական համաժողովի՝ «Ռուսաստան. 21-րդ դարի գլոբալ տրանսֆորմացիայի մարտահրավերները, տարածաշրջանային հարթակն է։

Григор Назарян – участник международной научной конференции
Декан факультета регулирования экономики и международных экономических отношений, кандидат экономических наук, доцент Григор Назарян принял участие в VIII Международной научно-практической конференции “Современные вызовы и реалии экономического развития России”, прошедшей 13-16 апреля на базе Северо-Кавказского федерального университета, являющегося партнером АГЭУ, а также в расширенном заседании Федерального учебно-методического объединения в системе высшего образования по УГСН “38.00.00 Экономика и управление”.
На расширенном заседании конференции Григор Назарян выступил с докладом на тему “Транспортно-логистические проблемы в странах ЕАЭС: перспективы развития”.
Отметим, что конференция имеет статус региональной площадки Московского академического экономического форума-2022: “Россия: вызовы глобальной трансформации XXI века”.