ՀՊՏՀ դասախոսը՝ միջազգային վերապատրաստման շաբաթի մասնակից
«Էրազմուս+» ծրագրի շրջանակում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական և Բիալիստոկի տեխնոլոգիական (Լեհաստան) համալսարանների միջև կնքված փոխգործակցությանպայմանագրի շրջանակում ՀՊՏՀ ֆինանսների ամբիոնի դասախոս, տ․գ․թ․ Էրիկ Գրիգորյանը դեկտեմբերի 4-8-ը Բիալիստոկում մասնակցել է աշխատակազմի միջազգային վերապատրաստման 11-րդ շաբաթին, որին ներկա են եղել աշխարհի ավելի քան 34 երկրների պատվիրակներ (Գվատեմալա, Եգիպտոս, Թունիս, Լատվիա, Լիտվա, Էստոնիա, Ալժիր, Պորտուգալիա և այլն)։ Նշյալ համալսարանի Ճարտարագիտական կառավարման ֆակուլտետում Էրիկ Գրիգորյանը դասախոսել նախագծերի կառավարման թեմայով։
Մեր գործընկերը վերապատրաստման 5 օրերի ընթացքում պատվով է ներկայացրել մեր համալսարանը՝ օտարերկրացի գործընկերներին պատմելով բուհի գործունեության և զարգացման ծրագրերի մասին։
«Հուսով եմ՝ արտերկրի համալսարանների հետ նման համագործակցությունները շարունակական և արդյունավետ կլինեն՝ մեր ուսանողներին կրթական ու փորձի փոխանակման, աշխարհի լավագույն համալսարաններում սովորելու նոր հնարավորություններ ընձեռելով»-asue.am-ի հետ զրույցում նշեց Էրիկ Գրիգորյանը։

Преподаватель АГЭУ - участник международной недели обучения
В рамках соглашения о сотрудничестве проекта «Эразмус+», подписанного между Государственным экономическим университетом Армении и Белостокским технологическим университетом (Польша), преподаватель кафедры финансов АГЭУ, к.э.н. Эрик Григорян с 4 по 8 декабря принял участие в 11-й неделе международного обучения персонала в Белостоке, в котором участвовали делегаты из более чем 34 стран (Гватемала, Египет, Тунис, Латвия, Литва, Эстония, Алжир, Португалия и др.). Эрик Григорян читал лекции по управлению проектами на факультете инженерного менеджмента указанного университета.
За 5 дней обучения наш сотрудник с честью представил наш университет, рассказав зарубежным коллегам о деятельности и планах развития университета.
"Надеюсь, что такое сотрудничество с зарубежными университетами будет постоянным и эффективным, предоставляя нашим студентам новые возможности для обучения и обмена опытом, получения образования в лучших университетах мира", - сказал Эрик Григорян в разговоре с asue.am.