Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում 5 ամիս ժամանակահատվածով գտնվող Ֆուլբրայթի կրթաթոշակակիր պրոֆեսոր Փիտր Թումանոֆը մարտի 25-ին հյուրընկալվել է ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղում:
Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից՝ նշելով, որ պրոֆեսոր Թումանոֆին Գյումրու մասնաճյուղ այցի ընթացքում ուղեկցել են ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը և արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը: Հանդիպմանը ներկա են եղել ՀՊՏՀ Գյումու մասնաճյուղի տնօրեն Սամսոն Դավոյանը, մասնաճյուղի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ:
Պրոֆեսորը հանդես է եկել «Համեմատականտնտեսականհամակարգերևզարգացում» թեմայով բաց դասախոսությամբ: Մանրամասն տեղեկատվություն է տրամադրվել համեմատական համակարգերի վերլուծության, շուկաների ու հիերարխիաների վերաբերյալ, ներկաներին ներկայացվել են որոշ համեմատական տվյալներ:
Հանդիպման ավարտին դասախոսներն ու ուսանողները հնարավորություն են ունեցել բանախոսին ուղղելու իրենց հետաքրքրող հարցերը:

Стипендиат программы Фулбрайта, профессор Питер Туманоф, который находится в Армянском государственном экономическом университете сроком 5 месяцев 25 марта посетил Гюмрийский филиал АГЭУ.
Об этом сообщает отдел внешних связей АГЭУ. В ходе визита в Гюмрийский филиал профессора Туманофа сопровождали проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян, начальник отдела внешних связей Вард Гукасян. На встрече присутствовали директор Гюмрийского филиала Самсон Давоян, представители профессорско-преподавателького состава филиала, студенты.
Профессор выступил с лекцией на тему “Сравнительные экономические системы и развитие”. Докладчик представил подробную информацию об анализе сравнительных систем, рынках и иерархий. Присутствующим были представлены некоторые сравнительные данные.
По итогам встречи преподаватели и студенты получили возможность задать докладчику интересующие их вопросы.