Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօրվանից մեկնարկել է 2015-2016 ուստարվա ընդունելությունը, ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովը սկսել է իր աշխատանքը:
Ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Մերի Բադալյանը մեզ հայտնեց, որ համալսարան է դիմել առաջին դիմորդը. նա Ժենյա Ասատրյանն է: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում դիմորդն ասաց, որ իրեն գրավում է տնտեսագետի մասնագիտությունը և սիրելի մասնագիտությունը ստանալու համար հայաստանյան բուհերից ընտրել է ՀՊՏՀ-ն:
«Ընտրել եմ կառավարում մասնագիտությունը, որը նշել եմ առաջին հայտով: Հուսով եմ՝ հաջող կհանձնեմ բոլոր քննությունները և շուտով կդառնամ Տնտեսագիտական համալսարանի ուսանող»,-վստահորեն ասաց Ժենյան, հավելելով, որ դպրոցում գերազանց առաջադիմություն ունի:
Մերի Բադալյանի փոխանցմամբ՝ այսօրվանից սկսվել է առկա բակալավրիատի ընդունելության 1-ին փուլը:
Նշենք, որ դիմորդների հայտագրումը կատարվում է ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովում, որը գտնվում է բուհի ֆինանսական ֆակուլտետի 1-ին հարկում: Հասցեն` Նալբանդյան 128, հեռախոս` 593 473:

Количество просмотров: 1057
С сегодняшнего дня в Армянском государственном экономическом университете стартовал прием на 2015-2016 учебный год: Приемная комиссия АГЭУ начала свою работу.
В беседе с нами ответственный  секретарь  приемной  комиссии  АГЭУ  Мери  Бадалян сообщила, что уже к нам обратился первый абитурент – Женя Асатрян. В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ абитурнет рассказала, что ей привлекает профессия экономиста и для получения любой специальности среди армянских вузов она выбралаАГЭУ.
«Я выбрала специальность менеджмента. Надеюсь, хорошо сдам все экзамены и скоро стану студентом Экономического университета», - с уверенностью сказала Женя.
По сообщению Мери Бадалян, с сегодняшнего дня стартовал первый этап приема стационарного бакалавриата.