Այսօր ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատանքային վերջին օրն է
Սիրելի’  ՀՊՏՀ-ականներ, ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի և ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջի այցելուներ, այսօր  ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատանքային վերջին օրն է, աշխատակիցներն արձակուրդ են գնում, ինչից հետևում է, որ ՀՊՏՀ պաշտոնական (asue.am) կայքը, ՀՊՏՀ պաշտոնական էջը ֆեյսբուքում, «Տնտեսագետ» ամսագիրը ևս հանգստի շրջանում են լինելու: Սակայն սա չի նշանակում, որ առանցքային ու կարևոր խնդիրները լինելու են մեր տեսադաշտից դուրս. դրանք կլուսաբանվեն` ըստ անհրաժեշտության և հրատապության:
Անցած ուսումնական տարին բոլորիս համար բուռն աշխատանքային և հագեցած էր, այդ հագեցածությանը համապատասխանում էր նաև լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի բազմազբաղ եռուզեռը, որի արդյունավետության ցուցիչը ձեր արձագանքներն են ու կայքերի վարկանիշների չափման հայտնի circle.am կայքի «Կրթություն և գիտություն» բաժնում asue.am-ի կայուն առաջատար դիրքը։
Այսպիսով, ամփոփում ենք մեր աշխատանքային գործունեության ևս մեկ շրջափուլը՝ 2012-2013 ուսումնական տարին և խոստանում արձակուրդից վերադառնալ նոր ուժերով ու եռանդով, ձեզ համար աշխատել սիրով ու նվիրումով` ձեռքը իրադարձությունների զարկերակին և արդարացնել ձեր սպասելիքներն ու վստահությունը:
Համալսարանի այն դասախոսներին և ուսանողներին, ովքեր կցանկանան ձեռք բերել «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի 2-րդ և 3-րդ հերթափոխերի ուղեգրեր, սիրով տեղեկացնում ենք, որ ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման բաժինն արձակուրդի շրջանում աշխատելու է:
Հիշեցնենք, որ պրոֆեսորդասախոսական կազմի անդամները արձակուրդում են հուլիսի 11-ից օգոստոսի 28-ը, ստորաբաժանումների ղեկավարները` հուլիսի 15-ից օգոստոսի 20-ը, աշխատակիցները` հուլիսի 22-ից օգոստոսի 20-ը:

Дорогие университетовцы, посетители официального сайта и официальной фейсбуковской страницы АГЭУ, сегодня последний рабочий день отдела информации и связей с общественностью, сотрудники уходят в отпуск, из чего следует, что официальный сайт АГЭУ (asue.am), официальная фейсбуковская страница АГЭУ, а также и журнал «Тнтесагет» будут находится в периоде отдыха. Однако это не значит, что ключевые и важные задачи будут находиться вне поля зрения: они будут освещены по мере необходимости и неотложности. Прошедший учебный год для нас всех был бурным рабочим и насыщенным, этой насыщенности соответствовала и рабочая суматоха отдела информации и связей с общественностью, показателем продуктивности которого являются ваши отклики и стабильная лидирующая позиция asue.am в отделе «Наука и образование» известного сайта circle.am, измерения рейтингов сайтов.
Таким образом, обобщаем еще один период нашей рабочей деятельности, 2012-2013 учебный год и обещаем вернуться из отпуска с новыми силами и энергией, работать для вас с любовью и преданностью, руку держать на пульсе событий и оправдать ваши ожидания и доверие.
Для тех преподавателей и студентов университета, которые пожелают приобрести путевки 2-ой и 3-ей смен пансионата «Тнтесагет», с любовью сообщаем, что отдел бухгалтерского учета АГЭУ в период отпуска будет работать.
Напомним, что члены профессорскопреподавательского коллектива в отпуске с 11-го июля до 28-го августа, руководители подразделений с 15-го июля до 20-го августа, сотрудники с 22-го июля до 20-го августа.