ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի երեկվա նիստում կայացան ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի դեկանի ընտրություններ։ Մինչ ընտրությունները, սահմանված կարգի համաձայն, ՀՊՏՀ ռեկտոր, գիտական խորհրդի նախագահ Կորյուն Աթոյանը խոսքը փոխանցեց դեկանի ընտրություններում առաջադրված 3 թեկնածուներին, որոնք հանդես եկան ելույթներով՝ ներկայացնելով իրենց ծրագրային դրույթները։
Նշենք, որ դեկանի պաշտոնի համար առաջադրվել էին ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի դեկան, կառավարման տեղեկատվական համակարգերի ամբիոնի դոցենտ, տնտեսագիտության թեկնածու Գրիգոր Արքելաթյանը (առաջադրող ստորաբաժանումը տեղեկատվական համակարգերի ամբիոնն է), կառավարման տեղեկատվական համակարգերի ամբիոնի դոցենտ, տնտեսագիտության թեկնածու Կամո Խաչատրյանը (ինքնաառաջադրում) և տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի դոցենտ, տնտեսագիտության թեկնածու Զաքար Կիրակոսյանը (ինքնաառաջադրում):
Ընտրությունների արդյունքում ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի դեկան ընտրվեց տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի դոցենտ, տնտեսագիտության թեկնածու Զաքար Կիրակոսյանը։ Նրա ներկայացրած ծրագրային դրույթները մատնանշում էին աշխատանքներ՝ 3 հիմնական ուղղություններով՝ ուսումնամեթոդական և ուսումնակազմակերպական, գիտահետազոտական աշխատանքների իրականացում, ինչպես նաև լուրջ ուշադրություն աշխատանքային և ուսումնական կարգապահությանը։

На вчерашнем заседании ученого совета АГЭУ состоялись выборы декана факультета информатики и статистики АГЭУ. До начала выборов ректор АГЭУ, председатель ученого совета АГЭУ Корюн Атоян передал слово 3 кандидатам, которые выступили, представляя свои программные положения.
Отметим, что на должность декана факультета, были предложены кандидатуры декана факультета информатики и статистики доцента кафедры управления информационными системами, кандидата экономики Григора Аркелатяна (предлагающая структура – кафедра управления информационными системами), доцент кафедры управления информационными системами, кандидат экономики Камо Хачатрян (самовыдвиженец), доцент кафедры экономико-математических методов, кандидат экономики Закар Киракосян (самовыдвиженец).
В результате выборов деканом факультета информатики и статистики был избран доцент кафедры экономико-математических методов , кандидат экономики Закар Киракосян. В его программе было сакцентировано на 3 основных направлениях – учебнометодическом и учебноорганизационном, осуществлении научно-исследовательских работ, а также серьезное внимание было уделено трудовой и учебной дисциплине.