Դիլիջանի ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում ստեղծվել են հանգստի համար հարմարավետ պայմաններ
Հարգելի ուսանողներ, գործընկերներ, այս տարի ևս Դիլիջանի գողտրիկ անկյուններից մեկում տեղակայված ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը հյուրընկալորեն իր դռները կբացի ՀՊՏՀ աշխատակիցների և ուսանողների առաջ:
Ամեն տարի այստեղ ՀՊՏՀ բազմաթիվ աշխատակիցներ և ուսանողներ իրենց ակտիվ հանգիստն են անցկացնում և վերադառնում աշխատանքային տարվա հոգնությունը թոթափած, հարուստ ու անմոռանալի տպավորություններով:
ՀՊՏՀ ղեկավարությունն ու արհկոմիտեն այս տարի ևս հոգացել են, որ հանգստացողները լիարժեքորեն վայելեն ամառը: ՀՊՏՀ գիտխորհրդի երեկվա նիստում մարզաառողջարանի այս տարվա գործունեության վերաբերյալ տեղեկություններ ներկայացրեց ՀՊՏՀ արհկոմի նախագահ Գրիգոր Տերտերյանը։
Ըստ այդմ՝ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի գործունեության բնականոն աշխատանքի ապահովման համար նախապատրաստական աշխատանքները սկսվել են դեռևս մայիս ամսին: Ճամբարի պետ է նշանակվել ֆիզդաստիարակության ամբիոնի դասախոս Հակոբ Կյոկչյանը, տեղակալներն են` նույն ամբիոնի դասախոսներ Լյուդմիլա Հովհաննիսյանը և Էլիանորա Գրիգորյանը։
Հունիսին ձեռք են բերվել անհրաժեշտ շինարարական նյութեր, և ՀՊՏՀ բանվորների ուժերով իրականացվել են վերնորոգման և բարեկարգման աշխատանքներ:
Ուշադրության կենտրոնում են եղել կենցաղային հարցերը: Այս նպատակով ճամբարի ղեկավարությանն են տրամադրվել խոհանոցային ու հիգիենայի պարագաներ, մարզական գույք: Այս տարի հաճելի անակնկալ կմատուցվի հանգստացողներին. արհկոմիտեի ուժերով ձեռք բերված ալեհավաքի, տեղադրված մալուխների շնորհիվ հանգստացողները հնարավորություն կունենան դիտելու հեռուստահաղորդումներ: Առաջին բուժօգնության կազմակերպման, ջրի, գազի, էլեկտրաէներգիայի մատակարարման, ինչպես նաև սանմաքրման ու կոմունալ այլ ծառայությունների աշխատանքներն արդյունավետ կազմակերպելու համար կնքվել են պայմանագրեր:
Հիշեցնենք` ինչպես միշտ, ճամբարը կգործի 4 հերթափոխով հետևյալ ժամանակահատվածում` հուլիսի 5-ից հուլիսի 17-ը, հուլիսի 18-ից հուլիսի 30-ը, հուլիսի 31-ից օգոստոսի 12-ը, օգոստոսի 13-ից օգոստոսի 25-ը:
Ուղեգրերի վաճառքը սկսվել է հունիսի 12-ից։ Հետաքրքրող հարցերի և ուղեգրեր ձեռք բերելու համար պետք է դիմել ՀՊՏՀ արհկոմիտե:
Գիտխորհրդի երեկվա նիստում ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հանձնարարեց առաջարկություններ ներկայացնել՝ միտված ճամբարի հետագա արդյունավետ շահագործմանն ու զարգացմանը։

Руководство АГЭУ и профсоюз и в этом году позаботились, чтоб летний отдых прошел полноценно. На вчерашнем заседании ученого совета АГЭУ, председатель профсоюза Григор Тертерян представил информацию о деятельности спортивно-оздоровительного центра.
По этому поводу, подготовительные работы по деятельности “Тнтесагета”в Дилижане начались уже в мае. Заведующим лагеря начначен преподаватель кафедры физического воспитания Акоп Кекчян, заместители – преподаватели кафедры Людмила Оганнесян и Элеонора Григорян.
В июне приобретены необходимые материалы и начаты работы по благоустройству и ремонту лагеря.
В центре внимания находятся также и бытовые вопросы. Для этих целей руководству лагеря предоставлены кухонные принадлежности и средства гигиены, спортивные снаряжения. В этом году отдыхающих ожидает приятная неожиданность- благодаря приобретенной по средствам профсоюза антенны, все отдыхающие будут иметь возможность просмотра телепередач. Для организации первой медицинской помощи, снабжения холодной и горячей воды, а также для результативной организации санитарных и комунальных услуг были заключены договоры. Напомним, что как всегда лагерь будет действовать в 4 смены в периодах с 5-17 июля, с 18-30 июля, с 31 июля по 12 августа, с 13 августа по 25 августа.
Стоимость путевки для сотрудников АГЭУ и студентов 35.000 драм, для членов их семей 40.000 драм.
Продажа путевок начата с 12 июня. Для получения ответов на интересующие вопросы и пробретения путевок необходимо обратиться в профсоюз АГЭУ.
На вчерашнем заседании ученого совета ректор Корюн Атоян поручил представить предложения по усовершенствованию деятельности лагеря.