Դիտումների քանակ՝ 3003
Հայ կրթական հիմնարկության ներկայացուցիչները, ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ, այսօր հանդիպեցին ՀՊՏՀ ուսանողների հետ՝ ներկայացնելու 2019-2020 ուսումնական տարվա համար հայտարարված կրթաթոշակի մրցույթի մանրամասները:
Հիմնարկության ներկայացուցիչները նշեցին, որ կրթաթոշակները տրվում են տվյալ ուսումնական տարվա ուսման վարձի չափով՝ խրախուսելու և նպաստելու բարձր առաջադիմությամբ և միևնույն ժամանակ նյութապես անապահով ուսանողներին, ովքեր սովորում են ՀԿՀ-ի կողմից նախընտրած մասնագիտություններով:
Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ պետական բուհերի վճարովի համակարգում 2019 թ. սեպտեմբերից արդեն 2-րդ կուրսում (առկա համակարգում) սովորող (դիմելու պահին 1-ինկուրսում սովորող) և բարձր կուրսերի ուսանողներ (այդ թվում և՛ մագիստրանտներ և՛ասպիրանտներ): Մանրամասներին կարող եք ծանոթանալ կազմակերպության կայքում՝  այստեղ:

Представители Армянского образовательного учреждения, по инициативе студенческого совета АГЭУ, сегодня встретились со студентами АГЭУ, для представления подробностей об объявленном стипендиальном конкурсе на 2019-2020 учебный год.
Представители учреждения отметили, что стипендии предоставляются в размере платы за обучение за данный учебный год, для содействия необеспеченным студентам и одновременно студентам с высокой успеваемостью, которые получают образование по специальностям предпочтительным для армянского образовательного учреждения.
В конкурсе могут принять участие, студенты 2-ого курса с сентября 2019 года, учащиеся по платной системе в государственных вузах (очной формы) ( в момент подачи заявки студент 1-ого курса) и студенты старших курсов ( в том числе магистранты и аспиранты). С подробностями можно ознакомиться на сайте учреждения- здесь.