Դիտումների քանակ՝ 2067
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ գիտական խորհրդի հերթական նիստը՝ ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար, գիտական խորհրդի նախագահ Դիանա Գալոյանի նախագահությամբ:
Դիանա Գալոյանը գիտխորհրդի անդամներին ներկայացրեց համալսարանի գիտական խորհրդին կից ուսումնամեթոդական, մրցութային, հրատարակչական, գիտամեթոդական հանձնաժողովների նոր կազմերը հաստատելու մասին հարցերը, որոնք միաձայն քվեարկությամբ ընդունվեցին: Գիտական խորհուրդը հաստատեց նաև գիտխորհրդի 2019-20120 ուսումնական տարվա առաջին կիսամյակի աշխատանքային պլանը:
Ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Արմեն Գրիգորյանը զեկուցեց «Գիտական խորհրդի՝ 2019 թվականի ապրիլի 12-ի նիստում (արձանագրություն N 10) հաստատված ««Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան» պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունում ուսանողների վերականգնման, ներքին տեղափոխության, առարկայական (ծրագրային) տարբերությունների հանձնման և ուսման վճարի հաշվարկման ընթացակարգում» փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին» հարցը: Պրոռեկտորը մանրամասնեց առաջարկվող փոփոխությունները, որոնք ևս հաստատվեցին:

Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялось очередное заседание ученого совета под председательством исполняющей обязанности ректора АГЭУ Дианы Галоян.
Диана Галоян представила членам ученого совета вопрос об утверждении составов учебно-методической, конкурсной, издательской, научно-методической комиссий, которые были приняты единогласно. Ученый совет утвердил рабочий план первого семестра 2019-2020 учебного года.
Проректор по учебным работам Армен Григорян представил вопрос о внесении изменений и дополнений в положении о восстановлении студентов, внутренних перемещениях, о сдаче предметных разниц и процедуре расчета платы за обучение”. Проректор подробно представил предлагаемые изменения, которые также были утверждены.