ՀՊՏՀ-ում ամփոփիչ ատեստավորման գործընթաց է․ ֆոտոշարք
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում մեկնարկել է 2021-2022 ուսումնական տարվա ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական թեզերի պաշտպանության գործընթացը։ Առկա բակալավրիատի ուսանողներն այս օրերին ներկայացնում են իրենց ավարտական աշխատանքները, իսկ առկա մագիստրատուրայում սովորողները՝ մագիստրոսական թեզերը։
Ինչպես տեղեկացանք ՀՊՏՀ ուսումնական բաժնից՝ այս տարի առկա և հեռակա կրթաձևերից մեր համալսարանում ատեստավորման գործընթացին նախնական տվյալներով մասնակցում են 128 մագիստրանտ և 842 բակալավրի ուսանող։
Հիշեցնենք, որ ավարտական աշխատանքների պաշտպանությունը բակալավարիատի առկա ուսուցման համակարգի ուսանողների համար սահմանված է ապրիլի 18-ից մայիսի 31-ը, բակալավրիատի հեռակա ուսուցման համակարգի ուսանողների համար՝ հունիսի 1-28-ը։ Մագիստրատուրայի առկա ուսուցման համակարգի սովորողների մագիստրոսական թեզերի պաշտպանությունը մեկնարկել է մայիսի 2-ին և կշարունակվի մինչև մայիսի 31-ը, հեռակա ուսուցման համակարգի սովորողների թեզերի պաշտպանությունը նախատեսված է հունիսի 1-28-ը։

В АГЭУ проходит итоговая аттестация: фоторяд
В Армянском государственном экономическом университете стартовал процесс защиты выпускных и магистерских работ 2021-2022 уч.г. Студенты бакалавриата очной формы обучения представляют свои выпускные работы, а студенты магистратуры очной формы обучения – магистерские работы.
По информации, полученной из учебного отдела АГЭУ, в этом году в аттестации участвуют 128 магистрантов и 842 студентов бакалавриата очной и заочной форм обучения.
Напоминаем, что защита выпускных работ студентов бакалавриата очной формы обучения проходит 18 апреля – 31 мая, бакалавриата заочной формы обучения – 1-28 июня: Защита магистерских работ студентов очной формы обучения стартовала 2 мая и продолжится до 31 мая, защита магистерских работ студентов заочной формы обучения пройдет 1-28 июня.