ՀՊՏՀ երկու ուսանող արժանացել է «ԿԱԶԱ» հիմնադրամի «ՀԻՐՇՄԱՆ» կրթաթոշակի. հիմնադրամի հետ համագործակցությունն ընդլայնվում է
Դիտումների քանակ՝ 1509
ՀՊՏՀ-ն և շվեյցարական մարդասիրական «ԿԱԶԱ» հիմնադրամը պատրաստվում են խորացնել համագործակցությունը, որն առավելապես ուղղված կլինի համատեղ ծրագրերի իրականացմանը և հիմնադրամի ծրագրերում մեր համալսարանի ուսանողների ընդգրկվածության մեծացմանը։ ՀՊՏՀ ռեկտոր Դիանա Գալոյանը և հիմնադրամի տնօրեն Տաթևիկ Բաղդասարյանը երեկ՝ մարտի 10-ին, ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր։
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին ՀՊՏՀ Change Lab-ի տնօրեն Արտակ Ասլանյանը և «ԿԱԶԱ» հիմնադրամի ծրագրի պատասխանատու Աննա Չոփուրյանը, անդրադարձ կատարվեց ուսանողների համար կրթական ծրագրերի համատեղ իրականացմանը։ Հայտնի դարձավ, որ ՀՊՏՀ Change Lab-ի և «ԿԱԶԱ» հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի բակալավրիատի 4-րդ կուրսի ուսանող Ռուզաննա Զադոյանը և նույն ֆակուլտետի 1-ին կուրսի մագիստրանտ Հակոբ Գրիգորյանը մասնակցել են «ՀԻՐՇՄԱՆ» ծրագրին և մեկ տարի ժամկետով արժանացել կրթաթոշակի։
Ռեկտոր Դիանա Գալոյանը հիմնադրամի հետ ավելի սերտ աշխատելու պատրաստակամություն հայտնեց՝ ընդգծելով, որ Change Lab-ը մեծ աշխատանք է կատարում ուսանողների ձեռնարկատիրական գաղափարները կյանքի կոչելու, ինչպես նաև աշխատաշուկայի համար նրանց վերապատրաստելու ուղղությամբ։

Двоим студентам АГЭУ присуждены стипендии “ХИРШМАН” фонда “КАЗА”: сотрудничество с фондом расширяется
АГЭУ и швейцарский гуманитарный фонд “КАЗА” собираются расширить сотрудничество, которое будет направлено на участие наших студентов в реализации совместных проектов. Ректор АГЭУ Диана Галоян и директор фонда Татевик Багдасарян вчера, 10-го марта подписали меморандум о сотрудничестве.
В ходе встречи, в которой принимали участие директор Change Lab АГЭУ Артак Асланян и ответственная за программы фонда “КАЗА” Анна Чопурян, были обсуждены возможности совместной реализации образовательных программ для студентов. Стало также известно, что в рамках сотрудничества между Change Lab АГЭУ и фондом “КАЗА” студентка 4-го курса факультета маркетинга и организации бизнеса Рузанна Задоян и магистрант 1-го курса того же факультета Акоб Григорян принимали участие в программе “ХИРШМАН” и получили стипендии сроком на один год.
Ректор Диана Галоян выразила готовность более тесно сотрудничать с фондом, подчеркнув, что Change Lab проводит огромную работу по претворению в жизнь предпринимательских идей студентов, а также по подготовке и переподготовке студентов к рынку труда.