Վահագն Խաչատուրյանը՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ
Այսօր՝ մարտի 3-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի նիստում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ ընտրվեց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար, ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ Վահագն Գառնիկի Խաչատուրյանը:
Հպարտ ենք, որ այս բարձր և պատասխանատու պաշտոնը ստանձնում է մի անհատ, որն իր մասնագիտական կրթությունը ստացել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում և մշտապես սերտորեն համագործակցել է իր հարազատ բուհի հետ:
Շնորհավորում ենք Վահագն Խաչատուրյանին, մաղթում քաջառողջություն, անսպառ եռանդ և արգասաբեր գործունեություն՝ ի փառս մեր երկրի և ժողովրդի:

Ваагн Хачатурян – президент Республики Армения
Сегодня, 3 марта на заседании Национального собрания РА президентом Республики Армения избран министр высокотехнологической промышленности РА, председатель совета АГЭУ Ваагн Гарникович Хачатурян.
Мы гордимся тем, что в эту высокую и ответственную должность вступает человек, который получил профессиональное образование в Армянском государственном экономическом университете и всегда сотрудничал с родным вузом.
Поздравляем Ваагна Хачатуряна, желаем ему крепкого здоровья, неиссякаемой энергии и плодотворной деятельности во славу нашего государства и народа!