ՀՊՏՀ դասախոսը՝ Վիեննայի կիրառական գիտությունների համալսարանում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսների ամբիոնի վարիչ, տ․գ․թ․, դոցենտ Լևոն Բարխուդարյանը «Էրազմուս+»-ի միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակում մարտի 20-24-ը դասախոսությամբ հանդես է եկել Վիեննայի կիրառական գիտությունների համալսարանում (Ավստրիա)։
Լևոն Բարխուդարյանը հիշյալ համալսարանի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար դասախոսել է «Հարկաբյուջետային և դրամավարկային քաղաքականության համակարգում» և «Գլոբալացման ֆինանսատնտեսական հետևանքները և հիմնախնդիրները արդի ժամանակաշրջանում» թեմաներով, ինչպես նաև հանդիպումներ է ունեցել տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ Յոհաննես Յագերի, «ԵՄ և ԵԱՏՄ. հակամարտության և մրցակցության միջև, մերձեցում և համագործակցություն (EUCON)» ծրագրի համակարգող Յոհաննես Վետզինգերի և միջազգային կապերի բաժնի աշխատակիցների հետ։
Քննարկումների ընթացքում գործընկեր համալսարանների ներկայացուցիչները բացահայտել են գիտակրթական, ուսումնական, հետազոտական բնույթի ընդհանուր հետաքրքրություններ ու ծրագրեր՝ երկու բուհերի համար նախանշելով համատեղ գործունեության գրավիչ հեռանկարներ։ Լևոն Բարխուդարյանը պատրաստակամություն է հայտնել՝ ընդլայնելու համագործակցությունը, իրականացնելու համատեղ հետազոտություններ, սերտացնելու միջմշակութային կապերը։

Преподаватель АГЭУ – в Венском университете прикладных наук
В рамках международной программы академической мобильности «Эразмус+» 20-25 марта заведующий кафедрой финансов АГЭУ, кандидат экономических наук, доцент Левон Бархударян выступил с лекциями в Венском университете прикладных наук (Австрия).
Студентам бакалавриата и магистратуры указанного университета Левон Бархударян прочитал лекции на темы «Координация налогово-бюджетной и кредитно-денежной политики» и «Финансовые последствия и проблемы глобализации на современном этапе». Левон Бархударян также встретился с заведующим кафедрой экономики Иоганном Цагером, координатором программы EUCON Иоганном Ветзингером, сотрудниками отдела международных связей.
В ходе обсуждений представители партнерских вузов отметили сферы, представляющие взаимный интерес и наметили перспективы сотрудничества. Левон Бархударян выразил готовность расширить рамки сотрудничества между двумя университетами, проводить совместные исследования, укрепить межкультурные связи.