«Էրազմուս +»-ի շրջանակում ՀՊՏՀ-ում էր մալթացի պրոֆեսոր Նիկոլաս Բալդաչինոն
Մայիսի 23-27-ը ՀՊՏՀ-ում էր Մալթայի արվեստի, գիտության և տեխնոլոգիայի քոլեջի դասախոս Նիկոլաս Բալդաչինոն։ Օտարերկրյա պրոֆեսորի՝ «Նախագծերի կառավարում» (Project Management) թեմայով դասախոսությունը մի հարկի տակ էր համախմբել ՀՊՏՀ տասնյակ ուսանողների, որոնք բացառիկ հնարավորություն ունեին լսելու մենեջմենթի ոլորտի լավագույն բանախոսներից մեկին։
Նիկոլաս Բալդաչինոն ՀՊՏՀ ուսանողներին է ներկայացրել իր գիրքը՝ «Էլեկտրոնային բիզնեսի հարմարեցումը արտադրությամբ զբաղվող ընտանեկան ՓՄՁ-ների համար» (E-business adoption readiness by family owned manufacturing SMEs), որը հեղինակը սիրով նվիրեց համալսարանի գրադարանին։ Այցի շրջանակում Նիկոլաս Բալդաչինոն այցելել է նաև ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոն, քննարկել հետագա համագործակցությանը, մասնավորապես՝ համատեղ հետազոտական աշխատանքների իրականացմանն առնչվող հարցեր։
Պրոֆեսորն ասել է, որ ՀՊՏՀ կատարած այցն արդյունավետ ու նպատակային է համարում և հեռանում է վառ տպավորություններով։

В рамках программы «Эразмус+» в АГЭУ с рабочим визитом находился мальтийский профессор Николас Бальдачино
31.05.2022
23-27 мая в АГЭУ с рабочим визитом находился преподаватель Мальтийского университета искусств, науки и технологий Николас Бальдачино. Иностранный профессор выступил с лекцией на тему «Управление проектами» (Project Management), которая объединила под одной крышей десятки студентов АГЭУ. Последним была предоставлена возможность послушать одного из лучших специалистов в данной области.
Студентам АГЭУ Николас Бальдачино представил свою книгу «E-business adoption readiness by family owned manufacturing SMEs», которую автор подарил бибилотеке АГЭУ. В ходе визита профессор также побывал в исследовательском центре «Амберд», где обсудил с коллегами направления дальнейшего сотрудничества и вопросы, связанные с проведением совместных исследований.
По словам профессорса, визит был чрезвычайно продуктивным, и он покидает нашу страну с яркими впечатлениями.