Դիտումների քանակ՝ 1133
Հունիսի 5-ին Աթենքում 9 երկրների մասնակցությամբ տեղի ունեցած «International jumping meeting» առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնող միակ եռացատկորդ Լևոն Աղասյանը 16.50 արդյունքով գրավել է 2-րդ տեղը՝ արժանանալով արծաթե մեդալի: Լևոնը մարքեթինգ մասնագիտության 3-րդ կուրսի ուսանող է (հեռակա), և պրոֆեսիոնալ մարզիկի հերթական հաղթանակի առիթով լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը կապ է հաստատել նրա հետ, հետաքրքրվել՝ ինչ տպավորություն ունի առաջնությունից, որքանով էր այն կարևոր:
Այս պահին Հունաստանում գտնվող մարզիկը ոգեշնչված է իր նվաճումից, նշեց, որ սա ամառային շրջանի առաջին մրցույթն էր, խոստումնալից մեկնարկ էր:
«Կարելի է ասել՝ ամառը ընդհանուր առմամբ լավ եմ սկսել, իհարկե, հաջորդ մրցաշարերին առավել լավ մասնակցելու համար աշխատելու շատ տեղ ունեմ: Ինչպես ցանկացած մրցույթից հետո՝ այժմ էլ հպարտ եմ, որ կարողացա կրկին Հայաստանի անունը հնչեցնել միջազգային ասպարեզում, դա ինձ համար ամենամեծ մոտիվացիան է»,-ասաց նպատակասլաց եռացատկորդը:

5-го июня в прошедшем в Афинах первенстве «International jumpingmeeting» представляющий Армению спортсмен в тройном прыжке Левон Агасян с результатом 16.50 занял 2-ое место, и был удостоен серебряной медали.
Левон является студентом 3-го курса специальности маркетинг, и отдел информации и связей с общественностью установил связь с ним, и поинтересовался его впечатлениями и насколько они важны для него. Спортсмен, находящийся на данный момент в Греции воодушевлен своим достижением, отметил, что это первый летний конкурс и является многообещающим началом.
«Можно сказать, что лето началось очень удачно, несомненно, для того, чтобы лучше выступить в следующих соревнованиях необходимо больше заниматься. Как после любого соревнования, я горд, что смог Армению достойно представить на международной арене, это для меня самая большая мотивация» - сказал наш спортсмен.