«Տնտեսագետ» մարզաառողջարանն ավարտեց ամառային հանգստի հերթական շրջափուլը՝ ՀՊՏՀ-ականներին պարգևելով հիշարժան հանգիստ
Դիտումների քանակ՝ 1415
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը (Դիլիջանում) երեկ՝ օգոստոսի 25-ին, նախատեսված ժամանակացույցի համաձայն, ավարտեց ամառային հանգստի հերթական շրջափուլը: Այսպիսով, հուլիսի 5-ից օգոստոսի 25-ը մարզաառողջարանում չորս հերթափոխով հանգստացան ՀՊՏՀ պրոֆեսորադասախոսական կազմի  ներկայացուցիչներ, աշխատակիցներ, ուսանողներ (այդ թվում և Արցախից) և նրանց ընտանիքի անդամներ:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն այսօր զրուցեց մարզաառողջարանի պետ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի դասախոս  Հակոբ Կյոկչյանի հետ, ով, ամփոփելով աշխատանքային շուրջ երկամսյա շրջանը, նշեց, որ  այս տարի ևս համալսարանը կարողացել է առողջարանում լիարժեք կազմակերպել ճամբարականների հանգիստը:
«Իրականացրել ենք մի շարք ծրագրեր, որով փորձել ենք ապահովել հանգստացողների անմոռանալի և հետաքրքիր ժամանցը: Մասնավորապես, կազմակերպվել են արշավներ, էքսկուրսիաներ՝ դեպի Մաթոսավանք, Ջուխտակ վանք, Հաղարծին և Գոշավանք, խաղեր, մրցումներ (վոլեյբոլ, թենիս, շախմատ): Խստագույնս պահպանվել են անվտանգության, որակյալ սննդի մատակարարման կանոնները: Ուրախալի էր տեսնել, որ հանգստացողները հեռանում էին վառ տպավորություններով և ասում, որ հաջորդ ամառ ևս կցանկանան գալ այստեղ»,-ասաց Հակոբ Կյոկչյանը:
Հիշեցնենք, որ յուրաքանչյուր հերթափոխ ընդգրկում էր 13-օրյա հանգիստ: Վերջին՝ 4-րդ հերթափոխով հանգստացան ՀՊՏՀ ուսանողները, ինչպես նաև արցախցի ուսանողներ:
ՀՊՏՀ-ականները՝ թե աշխատակիցները, թե ուսանողները, մարզաառողջարանից վերադարձել են բարձր տպավորություններով ու գոհունակությամբ: «Կանաչ ու փարթամ բնություն, հաճելի, ուրախ մթնոլորտ ու գերհագեցած օրեր. տպավորություններ, որոնք վառ կմնան ամբողջ կյանքում: «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում հանգստանալու առավելություններից մեկն այն է, որ ինքդ ունես հանգիստդ բազմաբովանդակ դարձնելու շատ  հնարավորություններ», -մեզ հետ զրույցում ասաց ուսանողուհի  Շուշաննա Ազիբեկյանը՝ նշելով, որ գալիք տարի  ևս մեծ հաճույքով կյուրընկալվի «Տնտեսագետում»:
Հիշեցնենք, որ յուրաքանչյուր տարի համալսարանի ղեկավարությունը փորձում է  որոշակիորեն բարելավել բուհի մարզաառողջարանը, որտեղ մատչելի պայմաններով ապահովվում է աշխատակիցների և ուսանողների հանգիստը:
«Սա աշխատակիցներին և ուսանողներին ուղղված համալսարանի սոցիալական քաղաքականության  բաղադրիչներից է: Ինչպես գիտեք, մեր ուսանողների և աշխատակիցների համար իրականացնում ենք տարատեսակ սոցիալական ծրագրեր, կրթաթոշակներ, աշխատակիցների համար նաև՝ բժշկական ապահովագրություն: Մարզաառողջարանային հանգիստը ևս մեր կողմից լրացուցիչ աջակցության յուրօրինակ ձև է, որ ամեն տարի փորձում ենք ապահովել»,- մարզաառողջարանի աշխատանքների մեկնարկին ասել էր ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը:
Հուսով ենք՝ հաճելի հանգստի շնորհիվ ՀՊՏՀ-ականները  կազդուրվել են, և պատրաստ են մեծ եռանդով ու խանդավառությամբ սկսելու նոր ուսումնական տարին:

Пансионат «Тнтесагет» завершил очередной период летнего отдыха, предоставляя университетовцам незабываемый отдых
Количество просмотров: 983
Вчера  25-го  августа  пансионат  «Тнтесагет» Армянского  государственного  экономического  университета (в  Дилижане) согласно  предусмотренному  графику, завершил  очередной  период  летнего  отдыха. Итак  с  5-го  июля  по  25  августа  в  пансионате  в  четырех  сменах  отдохнули  представители  профессорско-преподавательского  коллектива  АГЭУ,  сотрудники, студенты (в  том  числе  и  из  Арцаха) и  члены  их  семей.
Сегодня  отдел  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  беседовал  с  начальником  пансионата, преподавателем  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  АГЭУ  Акопом  Кекчяном,  кто, обобщая  почти  двухмесячный  период, отметил, что  и  в  этом  году  также  университет  сумел  в  пансионате  полноценно  организовать    отдых   университетовцев.
«Реализовали  много  программ, чем  пытались  обеспечить  незабываемый  и  интересный  досуг  отдыхающих. В  частности, были  организованы   походы, экскурсии в  монастырь  Джухтак, Матосаванк, Гошаванк, Ахарцин,    игры  и  соревнования (по  теннису, волейболу,  шахматам). Строго были  соблюдены  правила  высококачественного  продовольственного  снабжения. Радостно  было  видеть,  что  отдыхающие  уходили  с  яркими  впечатлениями  и  говорили,  что  в  следующее  лето  желают  вновь   приехать  сюда»,-сказал  Акоп  Кекчян.
Напомним, что  каждая  смена  включала    в  себя  тринадцатидневный  отдых. В  последней  4-ой  смене  отдыхали  студенты  АГЭУ, а  также  арцахские студенты.
Университетовцы: и  сотрудники,  и  студенты  из  пансионата  вернулись  с  хорошими  впечатлениями  и  довольными. «Зеленая  и  пышная  природа, приятная, веселая  атмосфера  и  насыщенные  дни: впечатления, которые  останутся  на  всю  жизнь. Одно  из  преимуществ  отдыха  в  пансионате    «Тнтесагет» то, что  имеешь  много  возможностей, чтоб  сделать  отдых  разнообразным», -в  беседе  с  нами  сказала  студентка  Шушанна  Азибекян, отмечая, что  в  следующем  году  с  большим  удовольствием  вновь  поедет  в «Тнтесагет».
Напомним, что  ежегодно  руководство  университета  пытается  определенно  благоустроить  пансионат  вуза, где  в   доступных  условиях  обеспечивает отдых  сотрудников  и  студентов.
«Это  один  из  компонентов  социальной  политики, направленной  для  сотрудников  и  студентов.
Как  знаете, для  наших  сотрудников  и  студентов   осуществляем   различные  социальные  программы, стипендии, для   сотрудников  также  и  медицинскую  страховку.  Отдых  в  пансионате  также  с  нашей  стороны  оригинальная  форма  дополнительного  содействия, которое  каждый  год  пытаемся  обеспечить»,- в  завершении  работ  пансионата  сказал  ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян.
Надеемся, благодаря  приятному  отдыху  университетовцы  полноценно  отдохнули,  и  готовы  с  большим  энтузиазмом  и  рвением  начать  новый  учебный  год.