Դիտումների քանակ՝ 1018
Հարգելի գործընկերներ, ուսանողներ,  ՀՊՏՀ  «Տնտեսագետ»  մարզաառողջարանը  հաշված օրերից իր հյուրընկալ դռները կբացի բուհի աշխատակիցների, ուսանողների, նրանց ընտանիքների անդամների, համար: Դիլիջանի Բլդան գետի գեղատեսիլ  ափին գտնվող մարզաառողջարանը այս տարի ևս, բուհի ղեկավարության ջանքերով, բարեկարգվել է. կատարվել են վերանորոգման որոշակի աշխատանքներ, ձեռք են բերվել անհրաժեշտ տնտեսական գույք, խոհանոցային ու հիգիենայի պարագաներ, ընթացիկ նորոգման են ենթարկվել մի քանի սենյակներ, կարգի են բերվել խոհանոցային և լողասենյակների հատվածները: ՀՊՏՀ-ականների հանգիստն ավելի հետաքրքիր անցկացնելու համար մշակվել են մարզական ու մշակութային, ինչպես նաև զբոսաշրջային արշավներ կազմակերպելու ծրագրեր, ինչի մասին ներկայացվեց նաև օրերս կայացած գիտխորհրդի նիստում:
Մարզաառողջարանը, ինչպես միշտ, կգործի 4 հերթափոխով. հուլիսի 5-ից հուլիսի 17-ը, հուլիսի 18-ից հուլիսի 30-ը, հուլիսի 31-ից օգոստոսի 12-ը, օգոստոսի 13-ից օգոստոսի 25-ը:
Մարզաառողջարանի պետ, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի դասախոս Հակոբ Կյոկչյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց. «Նախապատրաստական ծավալուն աշխատանքներ են կատարվել՝ այս ամառ ևս ՀՊՏՀ-ականների հանգիստը լավագույնս ապահովելու համար: Ամեն տարվա նման, կկազմակերպվեն արշավներ և էքսկուրսիաներ  դեպի  Ջուխտակ վանք, Մաթոսավանք, Գոշավանք  և այլ պատմական վայրեր: Կկազմակերպվեն մարզական (թենիս, վոլեյբոլ, բասկետբոլ), ինտելեկտուալ  խաղեր, մշակութային երեկոներ, խարույկի շուրջ հավաքներ: Ամեն ինչ կարվի՝ հագեցած և հիշարժան հանգստյան օրեր ապահովելու համար»,-հավաստիացրեց մարզաառողջարանի պետը:
ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման բաժնից հայտնում են, որ տոմսերի վաճառքը սկսված է, տոմսերի ձեռքբերման համար հարկավոր է դիմել համալսարանի հաշվապահություն (ցանկալի է դիմել մինչև հուլիսի 30-ը): Տոմսերի արժեքը չի փոխվել. համալսարանի աշխատակիցների և ուսանողների  համար մարզաառողջարանում 13 օր  հանգստանալու 1 ուղեգրի  արժեքը կազմում է 35 հազար դրամ, իսկ ընտանիքի անդամների համար՝ 40 հազար դրամ: Ուղեգրերը ձեռք բերելու համար պետք է դիմել ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման բաժին` անձը հաստատող փաստաթղթով:

Уважаемые  коллеги, студенты, пансионат  АГЭУ  «Тнтесагет»  через  считанные  дни  откроет  свои  гостеприимные  двери   для  сотрудников  вуза, студентов, членов  их  семей. Пансионат, находящийся  на  живописном  берегу  реки  Блдан,  и  в  этом  году  также  усилиями  руководства  благоустроен: сделаны  некоторые  ремонтные работы, приобретены  хозяйственное  имущество, кухонные  и  гигиенические  принадлежности, текущему  ремонту  подверглись  несколько  комнат,  приведены  в  надлежащий  вид   кухня  и  баня. Для  более  интересного  проведения  отдыха  университетовцев  разработаны  спортивные  и  культурные,  а  также  экскурсионные  программы,  которые  также  были  представлены    на  состоявшемся  в  ближайшие  дни  заседании  ученого  совета.
Пансионат, как  всегда, будет  работать  в  4  смены: с  5-го  июля  -  по 17-ое  июля, с 18-го  июля - по 30-ое  июля, с 31-го  июля - по 12-ое  августа, с 13-го августа  - по  25-ое  августа.
Начальник  пансионата, преподаватель  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО Акоп  Кекчян  в  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  отметил: «Проделаны  подготовительные  большие  работы  для    обеспечения   наилучшим  образом   отдыха  университетовцев. Как  и  в прошлом  году,  будут  организованы  походы  и  экскурсии  в  Джухтак  ванк, Матосаванк, Гошаванк  и  др.  исторические  места.   Будут  организованы  спортивные (теннис, волейбол, баскетбол), интеллектуальные  игры, культурные  вечера, посиделки  у  костра. Все  будет  сделано  для  обеспечения   насыщенных  и  памятных  летних  дней»,-заверил  начальник  пансионата.
Из  отдела  бухгалтерского  учета  АГЭУ  сообщают, что  продажа  путевок  уже  началась, для  приобретения  путевок  нужно  обратиться  в  бухгалтерию  университета (желательно  обратиться  до  30-го  июля). Стоимость  путевок  не  изменилась: стоимость  одной  путевки,  13  дней  отдыха  в  пансионате для  сотрудников  и  студентов  университета  составляет  35 тысяч  драмов, а  для  членов  семей   40 тысяч  драмов. Для  приобретения  путевок  обратиться  в  отдел  бухгалтерского  учета   с  документом, удостоверяющим  личность.