Հուլիսի 5-ին Դիլիջանի «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը կդիմավորի առաջին հերթափոխի հանգստացողներին
Հուլիսի 5-ին Դիլիջանում գտնվող ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը սիրով կդիմավորի հանգստանալու եկած ՀՊՏՀ աշխատակիցներին և ուսանողներին: Նշենք, որ այս օրերին հաշվապահական հաշվառման բաժնում շարունակվում է ուղեգրերի վաճառքը, և առաջին հերթափոխի (հուլիսի 5-ից հուլիսի 17-ը) համար արդեն վաճառվել է 30 ուղեգիր:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում վարչատնտեսական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միխաիլ Կարապետյանն ասաց, որ բուհի ղեկավարությունն ամեն ինչ արել է հանգստացողներին պատշաճորեն դիմավորելու և նրանց հանգիստը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար: ՀՊՏՀ աշխատակիցներից 5 հոգի 10 օրով գործուղվել են Դիլիջան` «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում վերանորոգման ու բարեկարգման աշխատանքներ իրականացնելու համար: Մասնավորապես` տնակներից մեկի փայտյա հատակն ամբողջովին վերանորոգվել և նորացվել է:  Վերանորոգվել են նաև մարզաառողջարանի ջրագծերը և կոյուղագծերը, բարեկարգման աշխատանքներ են կատարվել լոգարաններում և սանհանգույցներում, կարգի են բերվել բոլոր տնակներն ու քոթեջները, խոհանոցը, վոլեյբոլի և բասկետբոլի դաշտերը, սեղանի թենիսի խաղահրապարակը, մարզահրապարակներում կատարվել են գծանշումներ: Միխաիլ Կարապետյանը տեղեկացրեց նաև, որ ձեռք է բերվել խոհանոցային նոր սպասք, լուծվել են սննդի կազմակերպման հարցերը` պայմանագրեր կնքելով սնունդ արտադրող տարբեր կազմակերպությունների հետ:
«Ամեն ինչ արել ենք, որպեսզի մեր հանգստացողներին մատուցենք թարմ ու սննդարար կաթնեղեն, մսեղեն, հացաբուլկեղեն և այլ սննդամթերք: Ինչպես անցած տարի, այս տարի ևս ճաշարանում կաշխատեն փորձառու խոհարարներ, ՀՊՏՀ նախկին աշխատակիցներ Հրաչյա Թովմասյանը ու Կարինե Պետրոսյանը»,- ասաց Միխաիլ Կարապետյանն ու հավաստիացրեց, որ այս պահի դրությամբ ավարտվել են նախապատրաստական վերջին աշխատանքները, լուծվել ծագած խնդիրներն ու հիմնահարցերը, և մարզաառողջարանը պատրաստ է դիմավորելու հանգստացողներին:
Մենք զրուցեցինք նաև համալսարանի ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոս, մարզաառողջարանի պետ Հակոբ Կյոկչյանի հետ: Վերջինս նշեց, որ ամեն ինչ կարվի, որպեսզի հանգստացողների առօրյան լինի բազմաբովանդակ ու հիշարժան: Կազմակերպվող մարզական, մշակութային ամենատարբեր միջացառումները հանգստացողներին դրական լիցքեր կհաղորդեն:
«Դիլիջանի Բլդան գետի գեղատեսիլ ափին սփռված «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի բոլոր հերթափոխերի բնակիչները կվերադառնան ոչ միայն հանգստացած ու կազդուրված, այլև լի հարուստ տպավորություններով»,-մեր զրույցի ավարտին վստահեցրեց Հակոբ Կյոկչյանը:
Հիշեցնենք` «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանի առաջին հերթափոխը կտևի հուլիսի 5-17-ը: Հերթափոխերի ուղեգրերի վաճառքը շարունակվում է: Երկրորդ հերթափոխը հուլիսի 18-ից հուլիսի 30-ն է, երրորդը` հուլիսի 31-ից օգոստոսի 12-ը, չորրորդը` օգոստոսի 13-ից օգոստոսի 25-ը:
Ուղեգրի արժեքը ՀՊՏՀ աշխատակիցների և ուսանողների համար 35 հազար դրամ է, իսկ ՀՊՏՀ աշխատակիցների և ուսանողների ընտանիքների անդամների համար` 40 հազար դրամ:

5-го июля Дилижанский пансионат «Тнтесагет» встретит отдыхающих первой смены
5-го июля, находящийся в Дилижане, пансионат АГЭУ «Тнтесагет» с любовью встретит сотрудников и студентов АГЭУ, приехавших отдохнуть. Отметим, что в эти дни в отделе бухгалтерского учета продолжается продажа путевок, и уже на первую смену проданно (с 5-го июля по 17-ое июля) 30 путевок.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью проректор по административно-хозяйственным работам Михаил Карапетян сказал, что руководство вуза сделало все, чтобы надлежащим образом встретить отдыхающих и организовать их отдых на высоком уровне. 5 сотрудников АГЭУ на 10 дней командированны в Дилижан для осуществления ремонтных работ в пансионате «Тнтесагет». В частности, деревянный пол одного из домиков полностью отремонтирован и обновлен. Отремонтированны также водопровод и канализация, проведены работы по благоустройству в банях и санузлах, приведены в порядок все домики и котеджи, кухня, волейбольная и баскетбольная площадки, игровая площадка по настольному теннису, спортивные площадки начерчаны. Михаил Карапетян сообщил также, что приобретена новая посуда, решены организационные вопросы продуктов питания, заключив договоры с различными организациями, производящими продукты питания. «Все сделали, чтобы отдыхающих обеспечить свежими и питательными молочными, мясными, хлебобулочными и другими продуктами. Как в прошлом году, так и в этом в столовой будут работать опытные повара, бывшие сотрудники АГЭУ Грачья Товмасян и Карине Петросян»,- сказал Михаил Карапетян и удостоверил, что на этот момент завершены последние подготовительные работы, решены возникшие задачи и проблемы, и пансионат готов встретить отдыхающих. Мы беседовали и с преподавателем кафедры физвоспитания, ЧС и ГО, начальником пансионата Акопом Кекчяном. Он отметил, что все будет сделано, чтобы будни отдыхающих были содержательными и интересными. Отдыхающим передадут положительную энергию организованные различные спортивные, культурные мероприятия. «Жители всех смен пансионата «Тнтесагет», расположенного на красочном берегу реки Блдан в Дилижане, вернутся домой не только отдохнувшими и полными сил, но и полными богатыми впечатлениями»,-в завершении нашей беседы подтвердил Акоп Кекчян.
Напомним, 1 смена в пансионате «Тнтесагет» с 5-17 июля. 2 смена - с 18-го июля по 30 июля, 3-ья смена -- с 31-го июля по 12 августа, 4 –ая смена -- с 13-го августа по 25-ое августа.
Стоимость путевки для сотрудников и студентов АГЭУ 35 тысяч драмов, а для членов семей сотрудников и студентов АГЭУ - 40 тысяч драмов. Для приобретения путевок необходимо обратиться в отдел бухгалтеского учета.