5-ամսյա կրթաթոշակային ծրագիր՝ Տարտուի համալսարանում (Էստոնիա) սովորելու համար
Տարտուի համալսարանը (Էստոնիա) հայտարարում է մրցույթ՝ տնտեսական գիտությունների թեկնածուների և դոկտորների համար՝ մասնակցելու 5-ամսյա կրթաթոշակային ծրագրի (12.08.2019-12.01.2020): Ծրագրի նպատակն է հնարավորություն տալ երիտասարդ գիտնականներին զարգացնել իրենց վերլուծական ու հետազոտական հմտությունները և ստեղծել միջազգային կապեր:
Կրթաթոշակը տրամադրվում է Բաց հասարակությունների հիմնադրամների եվրասիական ծրագրի կողմից: Այն նախատեսված է ճամփորդական, վիզայի, առողջության ապահովագրության, կեցության ծախսերը փոխհատուցելու համար: Մասնավորապես՝ տնտեսական գիտությունների թեկնածուներին տրամադրվելու է ամսական 1200, իսկ դոկտորներին՝ 1500 եվրոյի չափով կրթաթոշակ: Հետաքրքրված անձինք ծրագրի մանրամասներին կարող են ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ, իսկ անհրաժեշտ փաստաթղթերը մինչև մայիսի 9-ը ժամը 23:59-ը պետք է ուղարկեն Տարտուի համալսարանի eurasiafellows@ut.ee էլ.փոստին:
Բոլոր դիմորդները կծանուցվեն ընտրության արդյունքների մասին մրցույթի վերջնաժամկետի ավարտից հետո՝ 3 շաբաթվա ընթացքում:

5-ти месячная стипендиальная программа для кандидатов и докторов экономических наук
Университет Тарту (Эстония) объявляет конкурс на участие в 5-месячной стипендиальной программе, для кандидатов и докторов экономических наук (12.08.2019 - 12.01.2020). Цель программы - дать возможность молодым ученым развить свои аналитические и исследовательские навыки и создать международные связи.
Стипендия предоставляется евразийской программой фондов открытых обществ. Она предусматривается для возмещения транспортных расходов, страхования здоровья, визы, расходов по проживанию. В частности, кандидатам будет предоставлена стипендия в размере ежемесячно 1200, а докторам 1500 евро.
Заинтересованные, могут ознакомиться с подробностями программы по следующей ссылке, а необходимые документы отправить до 9 мая 23:59 на электронную почту университета Тарту eurasiafellows@ut.ee.